УКРАЇНА

Рішення суду щодо того чи платитиме Україна 3 млрд «боргу Януковича» буде наприкінці 2019 року — Мінфін

14 вересня, 2018 15:53
УКРАЇНА/Рішення суду щодо того чи платитиме Україна 3 млрд «боргу Януковича» буде наприкінці 2019 року — Мінфін
Зберегти
Вигляд
Міністерство фінансів України очікує, що остаточне рішення Лондонського суду у справі про «борг Януковича» перед Росією буде наприкінці 2019 року.

Міністерство фінансів України очікує, що остаточне рішення Лондонського суду у справі про «борг Януковича» перед Росією ухвалять наприкінці 2019 року.

Про це повідомляє «Інтерфакс-Україна» з посиланням на прес-службу Мінфіну.

Зазначимо, що 14 вересня Апеляційний суд Англії підтримав позицію України у справі проти Росії щодо повернення так званого «боргу Януковича» у розмірі 3 мільярди доларів.

Раніше, суд першої інстанції ухвалив рішення, що політична складова надання Україні коштів не може впливати на рішення України не виплачувати борг Росії.

Нагадаємо, що 20 грудня 2013 року Росія викупила облігації уряду України на суму $3 млрд, борг який і став згодом відомим як «борг Януковича».

Кошти Україна отримала після того, як колишній президент України Віктор Янукович відмовився підписувати угоду про асоціацію з Євросоюзом на саміті у Вільнюсі.

Уряд України вважає, що 3 мільярди доларів, які Україна тоді отримала від Росії, були своєрідним «хабарем», виділення якого мало сприяти утримуванню України у сфері впливу Кремля.

26 січня Апеляційний суд Англії за підсумками п'ятиденного розгляду апеляції України щодо рішення Високого суду Лондона за позовом Росії про стягнення боргу за єврооблігаціями на $3 млрд відклав винесення остаточного рішення.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: «Борг Януковича»: Чи уникне Україна сплати 3 мільярдів доларів.

Також повідомлялось, що перемови про отримання 3 мільярдів доларів від Росії у 2013 році вів син Януковича.

Пов`язані новини