Рішення Апеляційного суду Англії щодо підтримки позиції України у справі про повернення боргу у розмірі 3 мільярди доларів, засуджує дії Росії проти України.

Рішення Апеляційного суду Англії щодо підтримки позиції України у справі про повернення боргу у розмірі 3 мільярди доларів, засуджує дії Росії проти України.

Про це йдеться у повідомленні прес-служби Міністерства фінансів України.

За інформацією Мінфіну, одним із мотивів підтримати позицію України стало те, що суд першої інстанції не прислухався до захисту України щодо примусовості виконання рішень суду.

Як зазначається, у рішенні Апеляційного суду йдеться, що суд «вважає дії Росії щодо окупації Криму та надання допомоги бойовикам на сході України у протистоянні українській владі прямим порушенням зобов'язань Росії за міжнародним правом, у тому числі, зобов'язань згідно з імперативними нормами, відображеними у статті 2(4) Статуту ООН».

14 вересня Апеляційний суд Англії підтримав позицію України у справі проти Росії щодо повернення так званого «боргу Януковича» у розмірі 3 мільярди доларів.

Зазначимо, що суд першої інстанції ухвалив рішення, що політична складова надання Україні коштів не може впливати на рішення України не виплачувати борг Росії.

Нагадаємо, що 20 грудня 2013 року Росія викупила облігації уряду України на суму $3 млрд, борг який і став згодом відомим як «борг Януковича».

26 січня Апеляційний суд Англії за підсумками п'ятиденного розгляду апеляції України щодо рішення Високого суду Лондона за позовом Росії про стягнення боргу за єврооблігаціями на $3 млрд відклав винесення остаточного рішення.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: «Борг Януковича»: Чи уникне Україна сплати 3 мільярдів доларів.

Також повідомлялось, що перемови про отримання 3 мільярдів доларів від Росії у 2013 році вів син Януковича.

Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile