УКРАЇНА

Рішення Стокгольма зрівняло вартість російського газу для України до ринкової ціни

26 грудня, 2017 14:44
УКРАЇНА/Рішення Стокгольма зрівняло вартість російського газу для України до ринкової ціни
Зберегти
Вигляд
Україна має можливість купувати російський газ за ринковою ціною. Так само Україна може купувати європейський газ за цією ж ціною.

Україна має можливість купувати російський газ за ринковою ціною. Так само Україна може купувати європейський газ за цією ж ціною. 

Про це в ефірі Громадського, коментуючи рішення Стокгольмського арбітражу, зазначив комерційний директор Нафтогазу Юрій Вітренко. 

«Єдина різниця у тому, що якщо ми купуємо у Росії, то ми купуємо на кордоні Росія-Україна і відповідно не сплачуємо за транспорт. Якщо ми купуємо цей газ у Словаччині, Польщі чи Угорщині, то ринкова ціна Словаччини включає відповідну вартість транспортування з німецького ліквідного ринку-хабу до Словаччини. Тобто, ця ціна у Словаччині є трохи вищою за ціну у Німеччині. Зараз у нас з'являється можливість купувати газ у Росії за ціною трохи нижчою. Окреме питання, будемо купувати чи не будемо, бо крім ціни є ще інші аспекти, ми всі чудово розуміємо,  політика, війна...», — сказав він. 

Вітренко також нагадав, що Україна очікує другого рішення суду за позовом щодо транзиту. 

«По транзиту у нас атакувальна позиція, нам повинні заплатити живі кошти. Ми вимагаємо від 6,5 до 16 млрд і ми розраховуємо, що в цьому діапазоні наші вимоги будуть виконані», — зазначив він.

22 грудня Нафтогаз України заявив, що виграв арбітраж проти російського Газпрому щодо ціни на газ. Також рішення Стокгольмського арбітражу означає, що українська компанія не повинна платити за газ, поставлений Газпромом на окупований Донбас.

Водночас, у російському Газпромі повідомили, що суд зобов'язав Нафтогаз виплатити $2 млрд за спожитий газ. Комерційний директор Нафтогазу пояснив Громадському, що остаточна сума взаємовиплат буде після рішення щодо транзиту

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У разі програшу Газпрому Україні загрожував би дефолт.

Нафтогаз судиться з Газпромом з 2014 року щодо 2 великих питань — ціни на російський природний газ і транзит газу.

З обох питань Газпром подавав зустрічні позови до України. Сукупна сума позовних вимог НАК Нафтогаз України до Газпрому становить понад 42,5 мільярди доларів, зустрічних вимог «Газпрому» — 47,1 мільярдів доларів США.

1 червня міністр юстиції Петренко повідомив про стягнення перших сум з Газпрому.  Пізніше стало відомо, що Нафтогаз подав позов на $5 млрд проти Росії до суду в Гаазі через активи в Криму.

Пов`язані новини