Фонд державного майна має ухвалити рішення про проведення конкурсу щодо продажу державного пакета акцій Центренерго та строки такої угоди. Відсутність цього рішення і заважає відновити приватизацію компанії.

«Кабмін ухвалив рішення, що ми продовжуємо приватизацію Центренерго, і ми очікуємо рішення Фонду (державного майна)», — повідомив міністр кабінету міністрів України Олександр Саєнко під час інвестиційного форуму у Києві.

Водночас за словами урядовця, голова Фонду держмайна Віталій Трубаров наразі перебуває на лікарняному.

Зазначимо, що державі потрібно продати Центренерго до 1 квітня, адже саме тоді спливає термін оцінки компанії. Якщо продаж назначать після 1 квітня, то необхідно провести цю оцінку заново.

Раніше в уряді вирішили продовжити процес приватизації Центренерго. Нагадаємо, що продаж цієї компанії мав відбутися наприкінці 2018 року, проте його було скасовано через початок воєнного стану.

Зазначимо, що наразі держава отримує доходи лише від «малої» приватизації, оскільки «велика», в межах якої планують продати такі компанії, як Одеський припортовий завод, президент готель, Центренерго та низку ТЕЦ, наразі заблокована. Однією з причин цього є відсутність попиту на великі державні компанії серед інвесторів, а також наявність судових процесів, які гальмують початок підготовки до приватизації.

Раніше уряд виключив з переліку «великої» приватизації Турбоатом та Херсонську, Дніпровську, Криворізьку та Сєвєродонецьку теплоелектроцентралі

Нагадаємо, що 10 травня 2019 року Кабінет міністрів затвердив перелік об’єктів «великої приватизації». Зокрема, тоді до нього увійшли Центренерго, Одеський припортовий завод, Сумихімпром (приватизація яких завершиться за правилами попереднього закону про приватизацію), Об'єднану гірничо-хімічну компанію, Завод Електроважмаш, Аграрний фонд, Державну продовольчу зернову корпорацію України та інші державні підприємства.

Поділитись: