Світ

Рішення Європарламенту засудити «Північний потік-2» є викликом для Німеччини — директор Нафтогазу

Юрій Вітренко
Світ/Рішення Європарламенту засудити «Північний потік-2» є викликом для Німеччини — директор Нафтогазу
Зберегти
Вигляд
У Нафтогазі позитивно відреагували на ухвалене Європарламентом рішення, яким засуджується будівництво російського газопроводу «Північний потік-2» та закликають країни, через які проходитиме газопровід, відмовитися від нього.

Про це повідомив комерційний директор Нафтогазу Юрій Вітренко. Він також зазначив, що це рішення Європарламенту — виклик для Німеччини, яка продовжує підтримувати будівництво «Північного потоку-2».

«Рішення європейського парламенту — це серйозний виклик Німеччині, її лідерству у Європі, цінностям і ідеалам нового покоління німецьких політиків. Тому це рішення може мати позитивні наслідки», — повідомив Вітренко.

Він також додав, що наразі Росія продовжує блокувати транзит газу з інших країн Середньої Азії, у яких Україна могла б купувати газ. Водночас, сам проект «Північного потоку-2» Вітренко назвав політичним.

«Те, що Північний Потік 2 — це політичний проект, направлений проти України, визнали вже майже всі у цивілізованому світі. Навіть пані Меркель це фактично визнала. Заклики Німеччини щодо збереження транзиту через Україну ніяких практичних результатів не принесли», — додав Вітренко.

Нагадаємо, що напередодні, 12 грудня, Європарламент схвалив резолюцію, якою закликав відмовитися від будівництва «Північного потоку-2».

12 грудня у Конгресі США ухвалили резолюцію проти завершення будівництва «Північного потоку-2».

Раніше у Держдепі США заявили, що Європа повинна відмовитися від «Північного потоку-2» через ситуацію в Керченській протоці.

Північний потік-2, або Nord Stream-2 є другою гілкою проекту «Північний потік», націленого на постачання російського газу до ЄС в обхід України та східних держав-членів Євросоюзу. Перша гілка (Nord Stream-1) функціонує від 2011 — 2012 років. Друга гілка мала дозволити Газпрому постачати російський газ до ЄС без використання української газотранспортної системи.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Загроза Північного Потоку-2 для Європи та України

Нагадаємо, Німеччина дозволила прокласти «Північний потік-2» на своїй території. США попередили Німеччину про санкції через газопровід «Північний потік-2». Також Фінляндія дозволила будівництво газопроводу «Північний потік-2» у своїх економічних зонах.

Зазначимо, що транзит російського газу через газотранспортну систему України є однією з найбільших статей експорту українських послуг та приносить Україні щороку декілька мільярдів доларів. Зокрема, у 2018 році доходи від транзиту російського газу перевищили українські витрати на імпорт газу на 0,7 мільярдів доларів.

Втрата Україною транзиту означатиме втрату значної частини валютної виручки.

Пов`язані новини