Рівень міжнародних резервів України недостатній — МВФ
У Міжнародному валютному фонді заявили, що розмір міжнародних валютних резервів України у 18 мільярдів доларів є занадто низьким.
За даними фонду, його необхідно збільшити приблизно у 2 рази.
«Зараз міжнародні резерви України складають 18 мільярдів доларів, що добре, оскільки дозволяє забезпечити імпорт протягом наступних трьох місяців. Наша оцінка така, що для України такий рівень резервів є занизьким. Він має складати хоча б 30 мільярдів доларів — це не точна цифра», — зазначив постійний представник МВФ в Україні Йоста Люнгман.
Водночас, у МВФ повідомили, що ефективність боротьби з корупцією в Україні є занизькою.
«Жодного високопосадовця не притягнули до відповідальності за корупцію, не зважаючи на те, що Україна сприймається як країна з високим рівнем корупції», — заявив Люнгман.
Зазначимо, що на початку листопада України різко збільшила обсяг міжнародних резервів одразу на 8,6% через випуск облігацій на 2 мільярди доларів.
Нагадаємо, що за попередні два місяці міжнародні резерви України зменшились на 1,1 мільярда доларів та сягнули 16,6 мільярдів доларів у вересні 2018 року.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Гривня на «американських гірках»: що буде з курсом долара
Зазначимо, що пік виплат за державним боргом України настане у першому кварталі 2019 року, коли уряду необхідно буде сплатити еквівалент 112,5 мільярдів гривень (у різних валютах).
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Дефолт або гроші Китаю: чому Україні загрожує криза і що з цим робити
19 жовтня у МВФ повідомили, що попередньо погодили нову кредитну програму для України.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Нова програма МВФ: чи вартує цього підвищення ціни на газ
Рішення МВФ про продовження співпраці оголосили після ухвалення урядом постанови про підвищення цін на газ для населення на 23% з 1 листопада 2019 року.
Підвищення цін на газ для населення до ринкового рівня є ключовою вимогою Міжнародного валютного фонду для продовження співпраці з Україною.
Нагадаємо, що черговий транш МВФ необхідний для підтримання фінансової стабільності України та уникнення настання технічного дефолту — ситуації, коли Україна не зможе розрахуватись за кредитними зобов’язаннями.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Чи отримає Україна транш МВФ
- Поділитися: