Дарина Коцюруба і Роман Філюк, які у травні організували пікет у Рівному із вимогою імпічменту президента Володимира Зеленського, виграли в апеляції у справі про мирне зібрання без попереднього повідомлення органів влади.

Про це повідомила волонтерка Олександра Дворецька.

Рішення суду першої інстанції, за якими активістів було визнано винними у проведенні «несанкціонованого» зібрання, визнали неправочинними та скасували.

«Протоколи відносно Даші Коцюруби та Романа Філюка по порушенню порядку проведення мирних зібрань 25 травня 2019 року в Рівному скасовані за відсутністю обставин та складу адміністративних правопорушень», — заявила Дворецька.

Нагадаємо:

  • 25 травня 2019-го у Рівному двоє людей вийшли на центральну площу, вимагаючи імпічменту президента Володимира Зеленського. На 16-річну Дар'ю Коцюрубу та 20-річного Романа склали адмінпротокол за порушення порядку проведення акцій, мітингів. На матір Дар'ї склали протокол за статтею 184 — неналежне виховання дітей.
  • Зеленський відреагував на дії поліції в Рівному Facebook-постом на наступний день після затримання, закликавши Міністерство внутрішніх справ не вживати жодних заходів щодо двох протестувальників, які вимагали його імпічменту.
  • Проте організаторка акції Дар'я Коцюруба заявила, що не отримала від Зеленського «адекватної реакції» на дії поліції.
  • Голова Нацполіції Сергій Князєв назвав це й інцидент «заполітизованою історією».
  • А Коцюруба звинуватила Князєва у брехні через слова про те, що за подібну акцію її вже притягали до відповідальності.
  • У червні суд визнав винними організаторів пікету у порушенні порядку проведення акцій та мітингів.
Поділитись: