Міжнародна спільна слідча комісія постановила, що Росія повинна виконувати взяті на себе зобов'язання щодо добровільного спряння розслідуванню катастрофи Боїнга МН17.

Міжнародна спільна слідча комісія постановила, що Росія повинна виконувати взяті на себе зобов'язання щодо добровільного сприяння розслідуванню катастрофи Боїнга МН17.

Про це в ефірі програми «Нині вже» на Громадському розповів перший заступник генерального прокурора України Дмитро Сторожук.

Зокрема прокурор зазначив, що дане зобов'язання затверджене відповідною резолюцією Генеральної асамблеї ООН, у якій Росія добровільно погодилась всіляко сприяти розслідування катастрофи.

При цьому, відповіді на міжнародні запити Росія не надала. Також РФ не дає доступу для міжнародних експертів на окуповану і фактично підконтрольну їй територію.

«Неодноразово прокурор Нідерландів звертався до російської влади для того, щоб допусти слідчих одного разу, щоб забрати уламки, і це була група слідчих, що здійснюють розслідування щодо осіб які вчиняють цей злочин, але експертів-криміналістів, які займаються відтворення самого літака тоді так і не допустили», — зазначив Сторожук.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Боїнг МН17 збили з «Бука» російської 53-ї бригади — слідство

Комісія Ради безпеки Нідерландів, яка розслідує причини катастрофи лайнера, 13 жовтня 2015 року опублікувала доповідь, в якій ідеться, що літак збили ракетою класу «земля — повітря», випущеною із зенітно-ракетного комплексу «Бук». Згідно із офіційним звітом слідчої комісії у справі, «Боїнг» МН17 був збитий з російського «Буку» з окупованої території Донбасу.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Хто насправді збив МН17? Аналіз Bellingcat і Atlantic Council.

Пізніше група незалежних розслідувачів Bellingcat оприлюднила доповідь, згідно з якою до збиття літака причетний генерал-майор РФ Сергій Дубінський. Водночас, сам Дубінський заперечив свою причетність до катастрофи. Пізніше журналісти видання «Новая газета» розшукали товариша Дубінського по службі, ветерана бойових дій в Афганістані, а нині — лідера самооборони Запоріжжя Сергія Тіунова, який підтвердив голос Дубінського на запису телефонної розмови, що перехопила міжнародна слідча група.

Голландські журналісти знайшли будинок підозрюваного у катастрофі МН17 Дубінського.

Крім того, слідство визначило імена 100 причетних до аварії «Боїнга» МН17.

ДИВІТЬСЯ: «Наше завдання — довести справу MH17 до суду», — інтерв'ю очільника міжнародної слідчої групи.

Поділитись: