ENRU

Росія не виконує свої зобов'язання щодо розслідування катастрофи МН17 — перший заступник генпрокурора

Міжнародна спільна слідча комісія постановила, що Росія повинна виконувати взяті на себе зобов'язання щодо добровільного сприяння розслідуванню катастрофи Боїнга МН17.

Про це в ефірі програми «Нині вже» на Громадському розповів перший заступник генерального прокурора України Дмитро Сторожук.

Зокрема прокурор зазначив, що дане зобов'язання затверджене відповідною резолюцією Генеральної асамблеї ООН, у якій Росія добровільно погодилась всіляко сприяти розслідування катастрофи.

При цьому, відповіді на міжнародні запити Росія не надала. Також РФ не дає доступу для міжнародних експертів на окуповану і фактично підконтрольну їй територію.

«Неодноразово прокурор Нідерландів звертався до російської влади для того, щоб допусти слідчих одного разу, щоб забрати уламки, і це була група слідчих, що здійснюють розслідування щодо осіб які вчиняють цей злочин, але експертів-криміналістів, які займаються відтворення самого літака тоді так і не допустили», — зазначив Сторожук.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Боїнг МН17 збили з «Бука» російської 53-ї бригади — слідство

Комісія Ради безпеки Нідерландів, яка розслідує причини катастрофи лайнера, 13 жовтня 2015 року опублікувала доповідь, в якій ідеться, що літак збили ракетою класу «земля — повітря», випущеною із зенітно-ракетного комплексу «Бук». Згідно із офіційним звітом слідчої комісії у справі, «Боїнг» МН17 був збитий з російського «Буку» з окупованої території Донбасу.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Хто насправді збив МН17? Аналіз Bellingcat і Atlantic Council.

Пізніше група незалежних розслідувачів Bellingcat оприлюднила доповідь, згідно з якою до збиття літака причетний генерал-майор РФ Сергій Дубінський. Водночас, сам Дубінський заперечив свою причетність до катастрофи. Пізніше журналісти видання «Новая газета» розшукали товариша Дубінського по службі, ветерана бойових дій в Афганістані, а нині — лідера самооборони Запоріжжя Сергія Тіунова, який підтвердив голос Дубінського на запису телефонної розмови, що перехопила міжнародна слідча група.

Голландські журналісти знайшли будинок підозрюваного у катастрофі МН17 Дубінського.

Крім того, слідство визначило імена 100 причетних до аварії «Боїнга» МН17.

ДИВІТЬСЯ: «Наше завдання — довести справу MH17 до суду», — інтерв'ю очільника міжнародної слідчої групи.