Росія просила розширити список візитів омбудсмена з 34 до 50 утримуваних росіян — українська омбудсмен
Міністерство закордонних справ Росії направило Україні ноту, в якому просило дозволити російському омбудсмену Тетяні Москальковій відвідати не 34 утримуваних росіянини, а 50.
Міністерство закордонних справ Росії направило Україні ноту, в якому просило дозволити російському омбудсмену Тетяні Москальковій відвідати не 34 утримуваних росіянини, а 50. Зазначимо, що раніше українська та російська омбудсмени домовлялися відвідати на територіях обох країн по 34 в’язні.
Про це в ефірі Громадського повідомила Уповноважена Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова.
«Перший наш етап — це відвідини 34 утримуваних. Але вчора ми отримали ноту МЗС Росії, де йшлося про сприяння візитам Москалькової до 50 громадян Росії», — заявила українська омбудсмен.
За її словами, наразі це питання перебуває на розгляді української сторони.
Денісова додала, що у списку Москалькової немає моряків керченського судна «Норд».
Омбудсмен РФ Москалькова планує 23 червня відвідати головреда «РИА Новости Украина» Вишинського.
Уповноважені з прав людини України Росії домовилися відвідати по 34 ув’язнених на територіях обох країн. Таким домовленостям сприяла розмова президентів України та Росії.
Людмила Денісова написала листа російському омбудсмену Тетяні Москальковій, в якому закликала сприяти їй у зустрічі з українськими політв’язнями.
15 червня Денісову не допустили до політв'язня Кремля, режисера Олега Сенцова.
Пізніше Денісову не допустили до українського політв'язня Карпюка. Уповноважені з прав людини України і Росії домовилися відвідати по 34 ув’язнених на територіях обох країн.
21 червня президент України Петро Порошенко знову провів телефонну розмову з президентом Росії Володимиром Путіним та закликав звільнити українських політв'язнів.
Порошенко також підкреслив необхідність виконання Росією безпекової частини Мінських домовленостей.
Посли країн G7 висловили глибоке занепокоєння ситуацією з Олегом Сенцовим та іншими українськими політв’язнями, утримуваними в Росії.
14 червня Європарламент підтримав резолюцію щодо негайного звільнення Олега Сенцова та інших українських політв'язнів Кремля.
Прес-секретар президента Росії Володимира Путіна Дмитро Пєсков заявив, що після звернення російських культурних діячів позиція Кремля щодо українського політв’язня, режисера Олега Сенцова не змінилася.
ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: «Етапом через пів-Землі: історія ув'язнення Сенцова і Кольченка» — документальний фільм Громадського.
Політв'язень Олег Сенцов, незаконно засуджений в РФ до 20 років колонії, 14 травня оголосив голодування. Він вимагає звільнення усіх українців-політв'язнів Кремля. 28 травня Сенцов погодився на підтримуючу терапію.
Він почав голодувати перед Чемпіонатом світу з футболу, який проходить у Росії, щоб привернути увагу якомога більшої кількості людей.
#FreeSentsov: Читайте усі заяви та новини стосовно Сенцова.
ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: «Страшно, що можу його не побачити взагалі», — мама Олега Сенцова
Українського режисера Олега Сенцова та активіста Олександра Кольченка затримали в Криму 10 травня 2014 року. Їх звинуватили в підготовці терактів, засудивши Кольченка до 10, а Сенцова — до 20 років позбавлення волі. Разом з ними також затримали Геннадія Афанасьєва та Олексія Чирнія. Афанасьєва у 2016-му році обміняли, Чирній продовжує сидіти у колонії в Магадані.
Зазначимо, у Росії та в анексованому Криму утримують 64 українських політв'язня, 27 яких перебувають на території Росії.
58 — затримані у Криму чи у справах, пов'язаних з Кримом. Ці цифри не враховують в'язнів, що утримуються на території самоназваних республік.
- Поділитися: