УКРАЇНА

Омбудсмен РФ Москалькова планує 23 червня відвідати головреда «РИА Новости» Вишинського

20 червня, 2018 21:02
УКРАЇНА/Омбудсмен РФ Москалькова планує 23 червня відвідати головреда «РИА Новости» Вишинського
Зберегти
Вигляд
Уповноважена з прав людини в Росії Тетяна Москалькова планує 23 червня відвідати журналіста Кирила Вишинського, заарештованого в Україні за звинуваченням у держзраді.

Уповноважена з прав людини в Росії Тетяна Москалькова планує 23 червня відвідати журналіста Кирила Вишинського, заарештованого в Україні за звинуваченням у держзраді.

Про це йдеться повідомленні на сайті Уповноваженої з прав людини в РФ Москалькової.

Зазначається, що вона написала лист українському омбудсмену Людмилі Денисовій.

«У рамках домовленості про дотримання принципу паритету планую відвідати 23 червня 2018 року громадянина РФ Вишинського Кирила Валерійовича, 1967 року народження, що міститься в СІЗО міста Херсона», — зазначила вона у листі.

Також Москалькова висловила подяку Денісовій «за намір вжити заходів для його переведения з Херсона до Києва».

18 червня омбудсмени Денісова та Москалькова домовилися відвідати в’язнів у тюрмах України та Росії. Раніше Денісова повідомила, що її поки не допустили до українського політв’язня, журналіста Романа Сущенка, але вона розраховує зустрітися з ним до кінця дня.

Заступниця голови Верховної Ради Ірина Геращенко вважає, що недопуск до Олега Сенцова, Миколи Карпюка, Романа Сущенка — скоріше за все, свідчить про «погіршення стану здоров‘я українців, психологічного тиску на них». 

Раніше українського омбудсмена не допустили до українського політв'язня Карпюка. Уповноважені з прав людини України і Росії домовилися відвідати по 34 ув’язнених на територіях обох країн.

15 червня Денісову не допустили до політв'язня Кремля, режисера Олега Сенцова.

Кирила Вишинського затримали у Києві вранці 15 травня після обшуків в офісі «РИА Новости», а згодом доправили у Херсон на засідання суду. Його підозрюють у державній зраді.

17 травня 2018 року головреда «РИА Новости» Вишинського взяли під варту на два місяці без права внесення застави. Москва вимагає звільнити Вишинського.

1 червня головред «РИА Новости» заявив про відмову від українського громадянства. Путін зі свого боку назвав «безпрецедентною» ситуацію із затриманням Вишинського.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Російський паспорт і медаль «За повернення Криму»: що відомо про затриманого головреда «РИА Новости».

Пов`язані новини