УКРАЇНА

Росія приречена на стагнацію, доки Путін не змінить свою політику — експерт Atlantic Council Аслунд

16 вересня, 2018 19:51
УКРАЇНА/Росія приречена на стагнацію, доки Путін не змінить свою політику — експерт Atlantic Council Аслунд
Зберегти
Вигляд
Старший науковий співробітник аналітичного центру Atlantic Council Андерс Аслунд заявив, що російська економіка продовжить перебувати у стагнації, доки президент РФ Володимир Путін не змінить зовнішню політику, зокрема стосовно України.

Старший науковий співробітник аналітичного центру Atlantic Council Андерс Аслунд заявив, що російська економіка продовжить перебувати у стагнації, доки президент РФ Володимир Путін не змінить зовнішню політику, зокрема стосовно України.

Про це Аслунд повідомив під час зустрічі Ялтинської Європейської Стратегії (YES) в Києві.

За його словами, вплив західних санкцій на Росію є дуже великим, бо щороку Росія втрачає від цих обмежувальних заходів близько 1-1,5% ВВП.

«А якщо врахувати ще й військові витрати, ця цифра може досягати 3-4%. Тож російська військова агресія плюс санкції означають, що Росія приречена на стагнацію доти, доки Путін буде провадити таку політику, як зараз», — підкреслив Аслунд.

Він зазначив, що в Росії більше ніхто не сміється над санкціями, запровадженими Заходом, бо вони дійсно завдають шкоди економіці країни.

«І вони (санкції — ред.) будуть посилюватися. Зараз ця країна на тому самому шляху, що й Іран. Росія не змінила свою поведінку, тож санкцій буде все більше», — резюмував Аслунд.

Раніше в Держдепартаменті США заявили, що планують запровадити нові «суворі» санкції проти Росії через отруєння екс-агента російської розвідки Сергія Скрипаля у Великій Британії.

8 серпня Сполучені Штати анонсували нові санкції проти Росії через отруєння у Великий Британії колишнього російського розвідника Сергія Скрипаля та його доньки Юлії.

Слід зазначити, що, відповідно до американського закону про контроль за хімічною та біологічною зброєю, влада США зобов’язана припинити продаж зброї і технологій, пов’язаних з нацбезпекою, країні, що використовує хімічну або біологічну зброю.

24 серпня Сполучені Штати оприлюднили перелік санкцій проти Росії через використання хімічної та біологічної зброї. 27 серпня ці санкції набули чинності.

Санкції охоплюють 5 пунктів:

1. Припинення іноземної допомоги Росії, за винятком термінової гуманітарної допомоги, харчування, сільськогосподарських товарів чи продуктів (згідно із Законом про іноземну допомогу від 1961 року).

2. Припинення продажів в Росію зброї будь-яких оборонних товарів, оборонних послуг або проектно-конструкторських послуг; припинення продажів ліцензій на експорт в Росію будь-яких предметів, що входять до списку боєприпасів США (згідно із Законом про експортний контроль).

3. Припинення всього військового фінансування для Росії (згідно із Законом про експортний контроль зброї).

4. Відмова у наданні Росії будь-яких кредитів, кредитних гарантій чи іншої фінансової допомоги будь-яким департаментом, агенцією чи урядовою організацією Сполучених Штатів, зокрема Експортно-імпортном банком Сполучених Штатів.

5. Заборона на експорт до Росії будь-яких товарів чи технологій, «чутливих» з точки зору національної безпеки США.

Росія назвала безпідставними звинувачення Сполучених Штатів у причетності до отруєння колишнього російського розвідника Сергія Скрипаля та його доньки Юлії у Великий Британії.

МЗС Росії назвав дії США «лицемірними», опираючись на те, що США «не квапляться зі знищенням свого арсеналу хімічного озброєння та залишаються єдиною країною-учасницею ОЗХЗ (Організації із заборони хімічної зброї — ред.), яка володіє значними запасами хімічних речовин».

Пов`язані новини