УКРАЇНА

Росія заявила про «право на відповідь» Україні у справі екіпажу судна «Норд»

12 квітня, 2018 20:14
УКРАЇНА/Росія заявила про «право на відповідь» Україні у справі екіпажу судна «Норд»
Зберегти
Вигляд
Російське Міністерство закордонних справ заявило, що «залишає за собою право на відповідь» Україні у зв’язку із затриманням екіпажу керченського судна «Норд».

Російське Міністерство закордонних справ заявило, що «залишає за собою право на відповідь» Україні у зв’язку із затриманням керченського судна «Норд» та забороною екіпажу виїхати з території материкової України.

Про це заявила представниця МЗС РФ Марія Захарова, передає «УНІАН».

«Допоки наші громадяни не будуть випущені з території України, Росія залишає за собою право на застосування заходів у відповідь», — заявила Захарова.

Вона назвала дії України щодо екіпажу судна з анексованого Криму «утримуванням заручників».

«Ми вимагаємо від України припинити знущання над моряками, дозволити їм безперешкодно повернутися до рідного Криму», — сказала Захарова.

Зазначимо, що після затримання керченського судна Норд в Азовському морі, його капітана взяли під арешт, а членам екіпажу не дозволяють поїхати ані до Росії, ані в анексований Крим, адже вони не мають документів.

25 березня в Азовському морі затримали судно з анексованого Криму під прапором РФ. На борту «Норда», який зупинили за 15 миль від Обіточної коси, було 10 членів екіпажу. Затримане судно відвезли до порту Бердянська для подальших перевірок. На кораблі виявили трал для лову риби та 5 тон морепродуктів.

31 березня капітану арештованого судна «Норд» вручили підозру, суд наклав арешт на зареєстроване в анексованому Криму судно «Норд».

6 квітня Херсонський суд обрав запобіжний захід капітану судна «Норд»: його взяли під варту до 31 травня, з можливістю внесення застави 35 тис 240 гривень — її внесли у цей же день.

10 квітня капітана кримського судна «Норд» відпустили під заставу. Наступного дня капітана «Норду» за новою підозрою відпустили під зобов’язання та заборонили йому в’їзд у Крим.

Влада тимчасово окупованого Росією Криму намагалася передати членам судна «Норд» паспорти громадянина України для того, щоб вони могли безперешкодно перетнути пункт пропуску на адмінкордоні з півостровом. 

8 квітня представники Генконсульства РФ намагалися вивезти екіпаж «Норда» в Росію через пункт пропуску «Гоптівка». 9 квітня вони повторили спробу перетину: на цей раз через пункт «Чонгар».

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Тюлька під російським прапором: за що в Україні судять рибалок судна «Норд»

Пов`язані новини