УКРАЇНА

Російська православна церква ніколи не визнає автокефалії української — ієромонах УПЦ КП

27 липня, 2018 21:20
УКРАЇНА/Російська православна церква ніколи не визнає автокефалії української — ієромонах УПЦ КП
Зберегти
Вигляд
Російська православна церква ніколи не визнає автокефалії Православної церкви в Україні, адже це означатиме, що вона «програла» на міжнародному юридичному полі.

Російська православна церква ніколи не визнає автокефалії Православної церкви в Україні, адже це означатиме, що вона «програла» на міжнародному юридичному полі.

Про це в ефірі програми «Нині вже» на Громадському заявив ієромонах Української православної церкви Київського патріархату Михаїл Карнаух.

За словами ієромонаха, Вселенський патріарх просив Московського патріарха через свою делегацію, аби Російська православна церква погодилася на єдину помісну церкву в Україні — тобто на об’єднання православних вірян Московського та Київського патріархату.

«Вселенський патріарх просив, аби РПЦ навіть надала свій документ на відокремлення Київської митрополії Московського патріархату. Однак на це прохання відповіді не надійшло і Московський патріархат не погодився», — сказав Карнаух.

На його думку, через 10 років ситуація зміниться і російській церкві доведеться погодитися з автокефалією української православної церкви.

«Для нас важливо, щоб рішення Вселенського патріарха про визнання помісної церкви було підтримано більшістю церков. А те, що ми не будемо мати євхаристійного спілкування з російською церквою, це не є дуже страшно», — додав ієромонах.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Молитися по-новому: що таке помісна церква і навіщо вона потрібна

27 липня з нагоди відзначення 1030-річчя хрещення Київської Русі – України в Києві відбулася хода, організована Українською православною церквою Московського патріархату.

28 липня також відбудеться хресна хода, організована Українською православною церквою Київського патріархату. 

Через заходи до річниці Хрещення Русі в Києві обмежили рух низкою вулиць. 

У Києві біля Кабінету міністрів під час ходи вірян Української православної церкви Московського патріархату поліція затримала трьох людей.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Геть від Москви: чи підтримають прихожани та священики УПЦ МП єдину помісну церкву в Україні?

Нагадаємо, 19 квітня 2018-го Верховна Рада України підтримала звернення президента про створення Української помісної церкви

Президент Петро Порошенко зустрівся з представниками українських церков. Патріарх УПЦ КП Філарет та предстоятель УАПЦ Макарій передали главі держави звернення до Вселенського патріарха Варфоломія про надання українській церкві Томосу про автокефалію. Відтак глави українських церков закликали Варфоломія надати дозвіл на створення єдиної української церкви.

УПЦ Київського патріархату також закликала УПЦ МП підтримати створення помісної церкви. В УПЦ МП заявили, що немає ніяких підстав для визнання іншої православної церкви.  

Помісна церква — це об'єднання всіх православних вірян, яке створюється за територіальним принципом. Помісна церква виступає на противагу вселенській, стає незалежною та самоврядною на території певної держави і зазвичай узгоджується з політико-адміністративним поділом та державними кордонами.

Пов`язані новини