Російські хакери намагалися зламати пошту Константинопольського патріархату — АР
Російське хакерське угруповання Fancy Bear намагалося зламати електронну пошту Константинопольської православної церкви.
Російське хакерське угруповання Fancy Bear намагалося зламати електронну пошту Константинопольської православної церкви.
Про це повідомляє Associated Press.
Fancy Bear раніше звинувачували у зламі пошти Демократичної партії США, приватних повідомлень співробітників розвідки, а також іноземних журналістів.
«Мішенями» хакерів були провідні помічники Вселенського Патріарха Варфоломія. Нагадаємо, що Константинопольській патріархат базується у Стамбулі.
У 2017 році американська дослідницька компанія Secureworks надала Associated Press список з 4,7 тисяч адресатів підроблених листів хакерів Fancy Bear. У списку, однак, лише «мішені» хакерів, тож чи їх дійсно зламали — невідомо.
Associated Press підтвердило ВВС, що щонайменше три адреси електронної пошти, які використовує Вселенський патріархат, входили до списку «мішеней» Fancy Bear.
За інформацією агентства АР, російські хакери намагалися зламати пошти патріархату шляхом розсилки документів, в яких міститься шпигунське програмне забезпечення.
Зазначимо, що зараз Україна намагається отримати від Вселенського патріархату Томос про автокефалію православної церкви. Російська православна церква виступає проти цього.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Молитися по-новому: що таке помісна церква і навіщо вона потрібна
Нагадаємо, 19 квітня 2018-го Верховна Рада України підтримала звернення президента про створення Української помісної церкви.
Президент Петро Порошенко зустрівся з представниками українських церков. Патріарх УПЦ КП Філарет та предстоятель УАПЦ Макарій передали главі держави звернення до Вселенського патріарха Варфоломія про надання українській церкві Томосу про автокефалію. Відтак глави українських церков закликали Варфоломія надати дозвіл на створення єдиної української церкви.
УПЦ Київського патріархату також закликала УПЦ МП підтримати створення помісної церкви. В УПЦ МП заявили, що немає ніяких підстав для визнання іншої православної церкви.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Геть від Москви: чи підтримають прихожани та священики УПЦ МП єдину помісну церкву в Україні?
Помісна церква — це об'єднання всіх православних вірян, яке створюється за територіальним принципом. Помісна церква виступає на противагу вселенській, стає незалежною та самоврядною на території певної держави і зазвичай узгоджується з політико-адміністративним поділом та державними кордонами.
- Поділитися: