УКРАЇНА

Російському офіцеру СЦКК заборонили в'їзд до України на 3 роки

20 грудня, 2017 16:01
УКРАЇНА/Російському офіцеру СЦКК заборонили в'їзд до України на 3 роки
Зберегти
Вигляд
Одному з російських офіцерів СЦКК заборонили в'їзд на територію України на 3 роки.

Одному з російських офіцерів СЦКК заборонили в’їзд на територію України на 3 роки.

Про це написав речник Державної прикордонної служби Олег Слободян у Facebook.

Зазначається, що 19 грудня в пункті пропуску «Гоптівка» на Харківщині під час оформлення виїзду офіцерів, прикордонники виявили підполковника, який відвідував тимчасово окупований Крим через закриті урядом України пункти пропуску.

На співбесіді офіцер підтвердив, що у квітні 2017 року «заїжджав до Криму через тимчасово закритий пункт пропуску «Сімферополь».

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Що означає вихід росіян зі спільного центру координації припинення вогню?

18 грудня міністерство закордонних справ Росії заявило про відкликання російських представників Спільного центру з контролю і координації припинення вогню. 

У Росії заявили, що їхні представники СЦКК нібито «стикалися з серйозними труднощами через позицію української влади».

Водночас член комітету Верховної Ради з питань національної безпеки і оборони Ірина Фріз заявила, що відкликання російських офіцерів із СЦКК «свідчить про бажання росіян зруйнувати контроль припинення вогню».

Міжнародні організації заявили про готовність узяти на себе частину переговорів при проведенні гуманітарних операцій на Донбасі через відкликання російської сторони зі Спільного центру з координації та контролю (СЦКК)

МЗС України назвало «черговою провокацією» вихід Росії з СЦКК.

19 грудня в самоназваній «ДНР» заявили, що російська сторона Спільного центру з контролю і координації припинення вогню вийшла з території Донбасу.

ЧИТАЙТЕ: «Під одним дахом з ворогом»: інтерв’ю з керівником української сторони Центру контролю припиненення вогню на Донбасі.

Спільний центр з контролю та координації питань припинення вогню та стабілізації лінії розмежування сторін утворений у 2014 році зі штабом у Донецькій області. Це спільна група українських та російських офіцерів, які контролюють дотримання Мінських домовленостей.

Пов`язані новини