Державний російський банк «ВТБ» через банкрутство його української «дочки» втратив 17,3 мільярда рублів (263,48 мільйона доларів) збитків.

Відповідну інформацію банк зазначив у своїй фінансовій звітності за 2018 рік, яку складає для іноземних інвесторів.

Там зазначають, що загальна вартість його активів в Україні складала 13,1 мільярда рублів (199 мільйонів доларів), а зобов’язань майже 15 мільярдів рублів (228 мільйонів доларів).

Загалом група «ВТБ» у 2018 році отримала 178,8 мільярда рублів (2,72 мільярда доларів) чистого прибутку, тобто прибуток російської банківської групи зріс на 48,9% за рік.

27 листопада 2018 року Національний банк України визнав «ВТБ банк» в Україні неплатоспроможним.

28 листопада Фонд гарантування ввів до збанкрутілого банку тимчасову адміністрацію та почав процес розрахунку з вкладниками.

Нагадаємо, що 12 вересня 2018 року стало відомо, що Київський апеляційний суд наклав арешт на акції українських «дочок» російських банків «ВТБ», «Промінвестбанк» та «Сбербанк» для виконання рішення Гаазького арбітражу за позовом колишнього голови ПриватБанку та інших українських компаній, що втратили активи внаслідок анексії Криму.

Після цього російський державний «Внешэкономбанк» направив позов проти України до Стокгольмського арбітражу через «експропріацію» активів.

Також зазначається, що російські державні банки оскаржують рішення Київського суду у Верховному суді України.

29 січня 2019 року Верховний суд надав дозвіл конфісковувати майно російських державних банків «Сбербанк», «Промінвестбанк» та «ВТБ»

Нагадаємо, що Третейський суд у Гаазі зобов'язав Російську Федерацію відшкодувати низці українських компаній збитки за анексію Криму. Зокрема, мова йшла про суму у 159 мільйонів доларів.

Нагадаємо, «ВТБ» запровадили комісію на зняття готівки 6 листопада 2018 року через проблеми з платоспроможністю. Зокрема, банк не може продати активи, передані йому у заставу, через рішення українського суду про їхню заморозку.

Як повідомлялося, суд дозволив стягнути з російських банків компенсацію за втрачені в Криму активи.

Росію визнали відповідальною за порушення прав українських інвесторів, починаючи з 21 березня 2014 року, коли Володимир Путін підписав указ про анексію Криму.

Позов проти Росії подавали 18 українських компаній, а також одна фізична особа.

Поділитись: