Корабель Чорноморського флоту Росії «Сметливый» 10 липня зайшов у закритий для мореплавання район, де проводилися стрільби в рамках міжнародних навчань «Сі Бриз-2019». Таким чином РФ порушила норми міжнародного морського права і спровокувала надзвичайну ситуацію в акваторії Чорного моря.

Про це повідомив прес-центр командування Військово-Морських сил ЗС України.

«Так, незважаючи на прибережне повідомлення для мореплавців про закриття району для проведення міжнародних навчань, корабель Чорноморського флоту РФ «Сметливый» близько 8:00, провокуючи на небезпечну ситуацію, зайшов у закритий для мореплавання район, де проводилися практичні стрільби корабельної артилерії морського угруповання міжнародної коаліції», — йдеться у повідомленні.

Зазначається, російський корабель був опитаний фрегатом «Гетьман Сагайдачний» відповідно до міжнародного протоколу, але вдав, що у нього проблеми зі зв`язком.

«Даний факт є черговою підставою для міжнародної спільноти не сприймати Російську Федерацію як прогнозований суб`єкт міжнародного морського права, системні порушення якого стали нормою поведінки Росії в Чорноморському регіоні», — заявили в командуванні.

З 1 по 12 липня проходять міжнародні навчання «Сі Бриз-2019». У них беруть участь близько 3 тисяч військовослужбовців з 19 країн. Під час відкриття навчань командувач ВМС ЗСУ Ігор Воронченко заявив про вимушене перепланування «Сі Бриз-2019» через закриття РФ певного району в Чорному морі. Керівник навчань від США, командир тактичного з`єднання «65» Метью Ліман, сказав, що через закриття морського регіону Росією навчання передислокували і проходять вони згідно з планом. Керівник навчань з української сторони контрадмірал Олексій Неїжпапа заявив, що під час «Сі Бриз-2019» закриють морський район в іншому місці.

Зранку 25 листопада 2018 року українські кораблі та рейдовий буксир планово вийшли з порту Одеси до порту Маріуполя. Під час цього завдання російське судно протаранило український буксир та пошкодило його.

При виході з Керченської протоки російські судна обстріляли та захопили українські кораблі біля Керченської протоки. Загалом на трьох суднах були 24 українських військових, двоє з них службовці СБУ. Троє з них дістали поранення.

Усіх українців звинуватили у незаконному перетині кордону Російської Федерації в Чорному морі. 29 листопада 2018-го їх вивезли до СІЗО Москви.

Поділитись: