Російського опозиціонера Олексія Навального, якого нещодавно отруїли нервово-паралітичним газом «Новічок», висунули на Нобелівську премію миру. Зробили це професори ряду університетів.

Про це у Facebook написав російський професор Ратґерського університету, що в Нью-Джерсі, Сергій Єрофеєв.

За його словами, кандидатуру Навального запропонувала низка професорів «визнаних університетів, які займаються Росією».

«Ця ідея не зовсім нова, але вона стала більш актуальною і повинна знайти широкий відгук», — написав Єрофеєв.

За словами вченого, останні події підштовхнули підтримати кандидатуру опозиціонера навіть тих вчених, які раніше негативно оцінювали його діяльність.

«Серед моїх колег є такі, які сказали, що не довіряли йому до цього часу або не помічали його діяльності. Але після його отруєння та повернення з коми, (це) надихнуло колег, щоб цей крок зробити», — каже вчений.

Єрофеєв додав, що до процесу висунення Олексія Навального можуть також долучитись державні діячі та представники міжнародних організацій.

 Що це за премія?

Нобелівська премія миру — одна з шести «премій Нобеля». Її вручають за внесок у дружні стосунки між націями; скасування, або скорочення армій та проведення, або агітацію мирних з'їздів. Щорічно нобелівський комітет присуджує одну таку премію. 

Потрапити до списку Нобельських лауреатів доволі складно. Кандидата мають право рекомендувати тільки чинні та колишні члени норвезького Нобелівського комітету, радники, призначені Нобелівським інститутом, члени національних парламентів та урядів різних країн, члени Міжнародного арбітражного суду в Гаазі, а також лауреати Нобелівських премій.

Що з Навальним?

Опозиціонеру стало погано вранці 20 серпня, коли він летів із Томська до Москви. Літак екстрено посадили в Омську, політика госпіталізували. Він впав у кому. Із горем навпіл німецьким лікарям вдалося забрати Навального і вивезти його на лікування до клініки «Шаріте». 7 вересня в Навального покращився стан здоров'я. Його вивели з медичної коми, в якій він був 18 днів.

Німецькі експерти 2 вересня виявили в організмі російського опозиціонера Навального, отруєного нещодавно, отруту з групи «Новічок». Саме речовиною з цієї групи російське ГРУ намагалося вбити колишнього розвідника РФ Сергія Скрипаля у Великій Британії.

Труїли «Новічком» і болгарського зброяра, який, зокрема, продавав зброю в Україну. Тут також є висока ймовірність, що за нападом стоїть ГРУ.

Хто такий Навальний?

Олексій Навальний — опозиційний російський політик, який також веде однойменний блог про корупцію в російській владі. Він брав участь у виборах мера Москви 2013 року. Тоді переміг Сергій Собянін від провладної партії «Єдина Росія», Навальний посів друге місце з 27% голосів.

У 2014 році Навального та його брата Олега судили у так званій справі «Ів Роше» про начебто розкрадання та легалізацію грошей французької фірми «Ів Роше Схід». Тоді Олексія засудили до 3,6 року умовно, а його брата на такий же термін ув'язнили. Через цю судимість Олексія Навального не зареєстрували на президентські вибори в Росії у 2018 році.

У липні 2019 року Навальний уже повідомляв про спробу його отруїти, коли він укотре перебував у СІЗО.

Під час Революції Гідності в Україні Навальний підтримав протестувальників.

Авторка: Ірина Сітнікова
Поділитись: