Президент Росії Володимир Путін вніс правки до свого указу, якими дозволив транзит українських товарів через територію РФ за умови наявності на транспортних засобах та товарах пломб, що використовують технологію «ГЛОНАСС» (аналог GPS).

Про це повідомляє «Интерфакс», посилаючись на відповідні правки до указу російського президента.

Відповідні зміни будуть стосуватися транзитом українських товарів, які постачаються до третіх країн через територію Росії (зокрема до країн Середньої Азії). Ці зміни застосують як до залізничного, так і автомобільного транспорту.

Пломби, які підтримуватимуть технологію «ГЛОНАСС» необхідні для того, аби забезпечувати простежуваність товарів. Так у Росії намагаються упевнитися, що українські товари через Росію постачатимуться до інших країн, а не відвантажуватимуться у Росії.

Раніше у відповідь на розширення Україною переліку заборонених товарів, у Росії заборонили весь транзит вироблених в Україні товарів через свою територію до інших країн (переважно Центральної Азії). Це рішення Росії підтримали у СОТ.

Зазначимо, що США підтримали позицію Росії у спорі в СОТ про обмеження транзиту українських товарів територією РФ.

29 грудня прем’єр-міністр Росії підписав рішення про заборону на ввезення деяких товарів на територію РФ. Його ухвалили у відповідь на заборону українського уряду на ввезення російських товарів, зокрема продуктів з глюкози та крохмалю з кукурудзи. Це рішення український уряд ухвалив 27 грудня.

До переліку заборонених до ввезення в Росію українських товарів додали українську кондитерську продукцію, пшеницю, соняшникову олію, горіхи, а також котли, шпалери, папір, меблі, трактори та інше обладнання. За підрахунками мінекономіки РФ, загальна вартість українського експорту, який заборонили в Росії, складає 510 мільйонів доларів на рік.

Нагадаємо, що у березні 2018 року уряд запровадив тимчасову заборону на ввезення мінеральних добрив з Росії.

Пізніше там повідомили, що Росія навмисне занижує ціни на добрива, що ввозяться в Україну та анонсували введення антидемпінгових мит.

23 травня заборону на ввезення деяких російських добрив скасували.

Поділитись: