росія досі не створила змішані медкомісії для обміну військовополоненими — лист України до МКЧХ
росія досі не погодила роботу змішаних медичних комісій для військовополонених, які передбачають повернення важкопоранених і тяжкохворих.
Про це повідомив Координаційний штаб з питань поводження з військовополоненими у своєму листі до Міжнародного комітету Червоного Хреста.
У серпні Україна ухвалила рішення про утворення змішаних медичних комісій. Держава завершила всі внутрішньодержавні процедури щодо початку роботи ЗМК вже у вересні.
Їх мали утворити і в росії. А втім, станом на середину листопада МКЧХ так і не отримав погодження про можливість роботи таких медкомісій від росії.
Тож Координаційний штаб з питань поводження з військовополоненими звернувся до МКЧХ, оскільки росія порушила терміни погодження кандидатур лікарів з нейтральних країн для участі в медкомісії.
Україна наполягає, щоб МКЧХ та інші міжнародні організації вжили заходів, аби змусити росію виконати свої зобов’язання.
Як працюють такі комісії?
Згідно з Женевською конвенцією про поводження з військовополоненими, змішані медичні комісії повинні складатися з трьох членів. Із них двоє — громадяни нейтральної країни, а третій призначається державою, яка утримує полоненого.
Кандидатури нейтральних членів комісії повинні бути схвалені сторонами конфлікту, які повідомляють про свою згоду Міжнародному комітетові Червоного Хреста й державі-покровительці. Бажано, щоб один із нейтральних членів був хірургом, а інший — терапевтом.
Така змішана комісія має оглядати військовополонених і висувати пропозиції щодо їхньої репатріації. Держава, яка утримує полоненого, зобов'язана виконати рішення змішаних медичних комісій протягом трьох місяців після повідомлення.
- Поділитися: