Росія готова укласти нову угоду про транзит газу до ЄС через Україну після 2019 року, проте виключно на власних умовах. При цьому, там погрожують європейцям проблеми з газопостачанням, у разі, якщо ЄС ускладнить будівництво «Північного потоку-2».

«Ми готові продовжити український транзит, але на тих умовах, які потрібні нам», — повідомив заступник голови Міністерства закордонних справ РФ Олександр Панкін в інтерв’ю російським ЗМІ.

Він додав, що ніякі санкції проти газопроводу «Північний потік-2», який Газпром будує в обхід України «не змусять Росію прокачувати газ через Україну на її умовах, за її тарифами та з невизначеністю у юридичних справах».

Водночас, у разі, якщо Росія та Україна не досягнуть угоди щодо транзиту газу після 2019 року, коли закінчиться чинний контракт, а ЄС продовжить ускладнювати будівництво «Північного потоку-2», то, за словами представника МЗС РФ, у ЄС «можуть виникнути проблеми з постачанням газу».

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Транзит через Україну буде, або Європа відмовиться від російського газу. Переговори відклали до травня

Нагадаємо, що 21 січня на тристоронніх переговорах між Україною, Росією та ЄС щодо транзиту газу, російська сторона повідомила, що готова продовжити чинні контракти про транзит після 2019 року.

На тристоронніх перемовинах 21 січня в Брюсселі Україна отримала пропозицію щодо можливих об'ємів та термінів контракту на транзит газу після 2019 року й узяла два місяці на обговорення пропозиції.

Напередодні переговорів у Нафтогазі повідомили, що готові знизити суму позивних вимог проти Газпрому до Стокгольмського арбітражу з майже 12 мільярдів доларів до 2 мільярдів доларів у тому разі, якщо російська сторона погодиться укласти новий договір про транзит газу після 2019 року.

Наразі Україна та Росія намагаються укласти новий контракт про транзит газу до Європи. Чинний контракт закінчується 31 січня 2019 року.

Зазначимо, що транзит російського газу через газотранспортну систему України є однією з найбільших статей експорту українських послуг та приносить Україні щороку близько 3 мільярдів доларів.

Втрата Україною транзиту означатиме втрату значної частини валютної виручки.

Росія може відмовитися від українських послуг транзиту після завершення чинного нині контракту — 31 грудня 2019 року. Зокрема, з цією метою Росія будує газопроводи в обхід України — «Північний потік-2» та «Турецький потік».

Поділитись: