Уповноважена з прав людини в Росії Тетяна Москалькова просить українського омбудсмена Людмилу Денісову посприяти доставці гуманітарної допомоги від «вірян Росії» до Києво-Печерської лаври (УПЦ МП), де стався спалах коронавірусу.

Відповідне звернення Москалькова направила ще 17 квітня, проте Денісова підтвердила це лише 24 квітня у коментарі «ВВС News Україна».

Серед гуманітарного вантажу зокрема є медичні засоби захисту та ліки. За словами Москалькової, Міністерство соціальної політики, куди вона звернулась, не відповідає.

Денисова підтвердила своїй російський колезі, що це питання до Мінсоцполітики.

«Ініціатор звернення, який хоче надіслати вантаж, має звернутись до Міністерства соціальної політики. Тільки там можуть вирішувати питання оформлення і ввезення вантажу як гуманітарної допомоги», — сказала Денисова, наголосивши, що подібними питаннями омбудсмен не займається.

Нагадаємо, у Києво-Печерській Лаврі зафіксували одне з вогнищ розповсюдження коронавірусу, там вже понад 100 інфікованих.

Так 17 квітня від коронавірусу помер монах Києво-Печерської лаври Никодим. До цього помер архімандрит Києво-Печерської лаври Нектарій. 12 квітня помер 47-річний ієродиякон Наум.

Також повідомлялось, що у депутата Вадима Новинського виявили коронавірус, а за день до позитивного тесту він зустрічався з главою УПЦ Московського патріархату Онуфрієм.

Настоятель Києво-Печерської Лаври Павло теж хворіє на COVID-19.

Поділитись: