Світ

Росія хоче встановити повітряний контроль над газопроводами до ЄС — Порошенко

Інтерфакс-Україна
Світ/Росія хоче встановити повітряний контроль над газопроводами до ЄС — Порошенко
Зберегти
Вигляд
Президент України Петро Порошенко заявив, що Росія планує встановити повітряний контроль над морями та територіями, через які проходять російські газо- та нафтопроводами до Європи.

«Вони (росіяни — ред.) також готуються встановити повітряний контроль над територією, де проходять газо- та нафтопроводи, якими вуглеводні постачаються до Європи. Путін загрожує східним кордонам НАТО. Якщо ви в подальшому будете мовчати, Путін буде знати, що він може продовжувати експансію та отримувати нові переваги», — повідомив Порошенко в інтерв’ю італійським журналістам.

За словами президента, час політичних заяв європейських політиків щодо будівництва «Північного потоку-2» вже минув і наразі необхідно вживати всіх заходів, аби зупинити реалізацію цього проекту.

Раніше стало відомо, що канцлер Австрії Себастьян Курц заявив, що підтримує реалізацію Росією газопроводу в обхід України «Північний потік-2».

Зазначимо, що транзит російського газу через газотранспортну систему України є однією з найбільших статей експорту українських послуг та приносить Україні щороку декілька мільярдів доларів. Зокрема, у 2018 році доходи від транзиту російського газу перевищили українські витрати на імпорт газу на 0,7 мільярдів доларів.

Втрата Україною транзиту означатиме втрату значної частини валютної виручки.

Напередодні у компанії Nord stream2, яка будує газопровід в обхід України «Північний потік-2», оголосили тендер на закупівлю труб для прокладання газопроводу в обхід акваторії Данії, яка так і не надала дозвіл на будівництво газопроводу.

4 вересня стало відомо, що Газпром почав будівництво фінської частини «Північного потоку-2».

25 липня у там розпочались роботи з прокладання труб «Північного потоку-2» дном Балтійського моря.

2 липня у Газпромі заявляли, що прокладатимуть газопровід навіть без дозволу Данії.

3 травня у Німеччині почали будувати наземну частину «Північного потоку-2», незважаючи на відсутність усіх дозволів від країн, через які пролягатиме газопровід.

Пов`язані новини