Росія може влаштувати теракти в Україні, щоб виправдати запуск «Північного потоку-2» — Аваков
Після запуску «Північного потоку—2» Росія може влаштувати провокації та теракти, щоб виправдати відмову від транзиту газу через територію України.
Про це заявив міністр внутрішніх справ Арсен Аваков журналістам під час тактичних навчань Нацполіції, Нацгвардії, рятувальників та прикордонників у Харківській області 5 червня.
Аваков зазначив, що навчання відбуваються, бо йдеться про реальні загрози зі сторони РФ. Він нагадав, що президент Росії Володимир Путін 4 червня заявив про закінчення укладання першої нитки «Північного потоку-2».
«Газ все ще транспортується нашим газопроводом і повинен транспортуватися деякий час далі, а потім, напевно, Путін захоче пустити газ в обхід України. Тому ми очікуємо... що будуть провокації, спроби терактів на нашій ділянці газопроводу і тоді скажуть: "Дивіться, бачите, ось — тому пускаємо через "Північний потік-2"», — каже міністр.
Аваков переконував, що про такі можливі плани РФ свідчать дані розвідки. Тому МВС розглядає «різні сценарії і посилює реагування, зокрема по об'єктах критичної інфраструктури, газової інфраструктури, греблях, дамбах і так далі», — додав він.
4 червня аналогічні навчання відбулись у Сумській області. Аваков також анонсував їх проведення у Маріуполі, а потім на заході країни.
Що передувало?
4 червня президент РФ Володимир Путін оголосив про завершення укладання труб по першій нитці «Північного потоку-2». За його словами, «Газпром» готовий заповнювати трубопровід газом.
Загалом «Північний потік-2» складається з двох ниток. За даними «Газпрому», загальна потужність двох ниток газопроводу становить 55 млрд метрів кубічних газу на рік.
Що треба знати про «Північний потік-2»?
Газопровід «Північний потік-2» будує російський «Газпром» разом із провідними енергетичними компаніями Німеччини, Франції та Австрії. Прокладання труб у водах Німеччини поновили з 5 грудня 2020-го. До того будівництво майже рік було на паузі через санкції США щодо європейських підрядників.
Європарламент закликав зупинити будівництво газопроводу «Північний потік-2», а німецькі природоохоронні організації подавали скарги, щоб заморозити прокладання труб. А втім, у Німеччині кажуть, що не можуть зупинити процес, адже проєкт спорудження газогону схвалили багато років тому, а його скасування загрожувало б судами проти країни.
24 січня будівництво «Північного потоку-2» поновилось у водах Данії.
У разі завершення проєкту Росія отримає можливість постачати весь свій газ до Європи, не користуючись послугами української газотранспортної системи. Це призведе до втрати Україною доходів від транзиту газу в декілька мільярдів доларів на рік.
- Поділитися: