Російський міністр енергетики Олександр Новак обговорив з віцепрезидентом Єврокомісії Марошем Шефчовичем майбутні переговори про транзит російського газу до ЄС через територію України.

Про це повідомляє «РБК-Україна».

Росія та Єврокомісія обговорили спільну роботу під час наступного раунду тристоронніх переговорів, у яких також бере участь Україна. На переговорах мають укласти новий контракт на транзит російського газу через газотранспортну систему України, оскільки чинний контракт, в межах якого Росія постачає газ до ЄС, закінчується 31 грудня 2019 року.

Також російський міністр енергетики обговорив низку інших питань співпраці з ЄС, зокрема щодо створення єдиної енергосистеми між ЄС, РФ та Білоруссю.

Нагадаємо, що новий раунд тристоронніх переговорів про транзит російського газу через ГТС України до Європи за участю України, РФ та Єврокомісії має відбутися 28 жовтня.

Напередодні президент Росії Володимир Путін заявив, що РФ готова укласти новий транзитний контракт з Україною за європейським законодавством. У Нафтогазі зазначили, що таку заяву Путін зробив через те, що Росія не вірить, що Україна встигне запровадити європейське законодавство до кінця року.

Зазначимо, що європейські правила транзиту газу передбачають прозорий процес формування тарифів на газ та його транзит. Відповідно до них компанія, яка постачає газ не може відповідати за його транспортування, тому від України видається розділити свою найбільшу енергетичну компанію — Нафтогаз — та виокремити оператора газотранспортної системи в окрему юридичну особу.

Підписати новий договір саме за європейськими правилами наполягає Україна та ЄС. Це дозволить у майбутньому легше вирішувати газові суперечки та уникнути «політичної складової» у газових відносинах.

19 вересня 2019 року у Брюсселі відбувся черговий раунд тристоронніх переговорів про транзит російського газу через ГТС України до Європи. Переговори відбулися за участі представників українського уряду та Нафтогазу, російського уряду та Газпрому, а також Єврокомісії.

За підсумками переговорів Росія вперше погодилася на укладання угоди про транзит за європейськими правилами. Переговори домовилися продовжити у жовтні 2019 року. Українська сторона на переговорах передала примірники угоди на транзит Газпрому.

Поділитись: