Білоруський державний концерн «Белнефтехим» домовився з неназваною російською компанією про поставку партії нафти — однак перемовини про повноцінний контракт з Росією продовжуються.

Про це повідомили в прес-службі підприємства.

Так, цю партію нафти «Белнефтехим» закупить без премії постачальнику — для Білорусі цей показник складав 10%.

«Об’єм сировини, що очікується для поставки найближчим часом, а також накоплені ресурси дозволять забезпечити роботу без зупинки вітчизняних нафтопереробних заводів у січні 2020 року», — йдеться у повідомленні.

Представник підприємства заявив «РИА Новости», що у 2020 році вартість нафти для Білорусі через «податковий маневр» Росії зросте на 20 доларів за тонну.

Офіційний представник російської компанії «Транснефть» Ігор Дьомін розповів виданню, що компанія отримала заявку на поставку 130 тисяч тонн нафти на Новополоцький нафтопереробний завод у Білорусі.

Яка саме російська компанія домовилась продати Білорусі партію нафти, не повідомляється. Водночас джерела «Интерфаксу» розповіли, що йдеться про компанії «Нафтан» та «Русснефть».

Нагадаємо, 3 січня Росія зупинила постачання нафти до Білорусі, бо минулий контракт сплив 31 грудня 2019 року, а про новий країни досі не можуть домовитися.

Президент Білорусі Олександр Лукашенко 30 та 31 грудня провів переговори телефоном з президентом РФ Володимиром Путіним щодо нових контрактів на поставку російської нафти. Після цього Лукашенко доручив знайти альтернативні джерела сировини.

Лукашенко неодноразово звинувачував Росію у нерівних торгових умовах для обох країн. Зокрема він казав, що Мінську потрібні рівні умови, а не дешевий газ.

Нагадаємо, у 2019 році Росія та Білорусь активізували переговори щодо взаємної інтеграції у межах угоди про Союзну державу.

Зокрема посол РФ у Білорусі Володимир Семашко заявив, що Володимир Путін та Олександр Лукашенко домовились про «грандіозні плани» щодо реалізації угоди про союзну державу, які зокрема передбачають створення єдиного уряду та парламенту Росії та Білорусі.

Однак пізніше Лукашенко заявив, що ніхто не збирається здавати незалежність країни і ні про яке злиття з Росією не йдеться. Згодом він розповів, що домовився з Путіним не порушувати питання про єдині парламент та уряд. Він уточнив, що здебільшого йдеться про економічну інтеграцію двох країн.

Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile