Війна / Безпека

Росія розмістила ракетні комплекси «Іскандер» біля українського кордону — ЗМІ

Fox News
Війна/Безпека/Росія розмістила ракетні комплекси «Іскандер» біля українського кордону — ЗМІ
Зберегти
Вигляд
lead
Російські військові розмістили біля українського кордону оперативно-тактичні ракетні комплекси «Іскандер», які можуть вразити ціль на відстані до 500 кілометрів.

Компанія Imagesat International надала відповідні супутникові знімки американському телеканалу Fox News.

У доповіді Imagesat International ідеться, що на полігоні Молькіно неподалік Краснодара розташовані ракетні комплекси, бункери та складські ангари. Зазначається, що відстань від полігону до українського кордону становить 270 миль (близько 434 кілометрів — ред.).

   

Imagesat International

На знімках також можна побачити, що поруч з однією установкою розташована спеціальна машина-навантажувач, яка заряджає ракети в пускову установку.

   

Imagesat International

Комплекс «Іскандер» здатний запускати балістичні або крилаті ракети на відстань до 500 кілометрів. Ракети можуть нести як звичайні, так і ядерні боєголовки.

Зокрема ці комплекси здатні запускати крилату ракету Р-500, заявлена дальність якої становить 500 кілометрів, проте США вважають, що насправді ракета здатна подолати більшу відстань, що є порушенням російсько-американського Договору про ліквідацію ракет середньої та малої дальності (ДРСМД). Ця Угода передбачає знищення ракет, дальність яких перевищує 500 кілометрів.

Раніше США заявили, що почнуть вихід з цієї Угоди 2 лютого 2019 року.

Як повідомлялося, ппрезидент США Дональд Трамп заявив, що США мають намір вийти з Договору про ліквідацію ракет середньої і малої дальності з Росією, оскільки РФ порушує угоду й не надає звіт.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ США оголосили про вихід з угоди про ліквідацію ракет: що це означає?

Протягом останніх 4 років США неодноразово стверджували, що Росія порушує договір через розгортання забороненої тактичної ядерної зброї «для залякування європейських країн і колишніх радянських держав, підтримуваних Заходом».

У Росії назвали заяву президента США Дональда Трампа про намір вийти з ДРСМД «скоріше шантажем, ніж доконаним юридичним актом».

лютому 2017 року газета The New York Times повідомила з посиланням на джерела в адміністрації США, що Росія розмістила крилаті ракети, порушуючи угоду про ракети середньої і малої дальності. Восени того ж року міністр оборони США Джеймс Меттіс офіційно звинуватив Росію в порушенні договору, укладеного між Вашингтоном і Москвою в 1987 році.

Договір про ліквідацію ракет середньої і малої дальності — це договір між Радянським союзом і США, підписаний Михайлом Горбачовим і Рональдом Рейганом 8 грудня 1987 року в ході радянсько-американської зустрічі на вищому рівні у Вашингтоні. Договір набув чинності 1 червня 1988 року. Договір вперше в історії дозволив ліквідувати цілий клас озброєнь: сторони зобов'язалися знищити всі комплекси балістичних і крилатих ракет наземного базування середньої і малої дальності, а також не виробляти, не випробовувати і розгортати такі ракети в майбутньому.

Пов`язані новини