Війна / Безпека

США 2 лютого розпочнуть вихід з Угоди про ліквідацію ракет: переговори з РФ провалились

Reuters
Війна/Безпека/США 2 лютого розпочнуть вихід з Угоди про ліквідацію ракет: переговори з РФ провалились
Зберегти
Вигляд
Нова зустріч представників США та Росії щодо Договору про ліквідацію ракет середньої та малої дальності (ДРСМД) не принесла результату. Вашингтон розпочне процес виходу із Угоди 2 лютого.

Як повідомила заступниця держсекратаря США Андреа Томпсон, процес виходу із ДРМСД триватиме півроку.

За її словами, Вашингтон не бачить ознак того, що Росія буде дотримуватися положень цього договору.

Водночас міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров заявив, що Сполучені Штати «не врахували належним чином» пропозиції Москви.

Нагадаємо, раніше США пригрозили вийти з угоди про ліквідацію ракет середньої та малої дальності через порушення з боку РФ.

Як повідомлялося, ппрезидент США Дональд Трамп заявив, що США мають намір вийти з Договору про ліквідацію ракет середньої і малої дальності з Росією, оскільки РФ порушує угоду й не надає звіт.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ США оголосили про вихід з угоди про ліквідацію ракет: що це означає?

Протягом останніх 4 років США неодноразово стверджували, що Росія порушує договір через розгортання забороненої тактичної ядерної зброї «для залякування європейських країн і колишніх радянських держав, підтримуваних Заходом».

У Росії назвали заяву президента США Дональда Трампа про намір вийти з ДРСМД «скоріше шантажем, ніж доконаним юридичним актом».

лютому 2017 року газета The New York Times повідомила з посиланням на джерела в адміністрації США, що Росія розмістила крилаті ракети, порушуючи угоду про ракети середньої і малої дальності. Восени того ж року міністр оборони США Джеймс Меттіс офіційно звинуватив Росію в порушенні договору, укладеного між Вашингтоном і Москвою в 1987 році.

Договір про ліквідацію ракет середньої і малої дальності — це договір між Радянським союзом і США, підписаний Михайлом Горбачовим і Рональдом Рейганом 8 грудня 1987 року в ході радянсько-американської зустрічі на вищому рівні у Вашингтоні. Договір набув чинності 1 червня 1988 року. Договір вперше в історії дозволив ліквідувати цілий клас озброєнь: сторони зобов'язалися знищити всі комплекси балістичних і крилатих ракет наземного базування середньої і малої дальності, а також не виробляти, не випробовувати і розгортати такі ракети в майбутньому.

Пов`язані новини