Росія та Україна підписали протокол домовленостей про продовження транзиту газу через газотранспортну систему України та врегулювання взаємних вимог.

Інформацію про це hromadske підтвердили у Нафтогазі. Також про це заявили російським журналістам у Газпромі.

Зазначається, що протокол передбачає домовленість про продовження транзиту газу, а також вирішення питання щодо вимог Нафтогазу до Газпрому на 3 мільярди доларів за рішенням Стокгольмського арбітражу.

«Російська та українська сторони підписали протокол домовленостей щодо продовження транзиту газу через територію України та врегулювання взаємних вимог», — повідомили у Газпромі за підсумками переговорів у Мінську, які відбулися 20 грудня.

Наразі деталей протоколу не повідомляється. Протокол підписали за підсумками дводенних переговорів, які тривали у Берліні та Мінську за участю міністрів енергетики України та Росії, а також керівництва Газпрому, Нафтогазу та Оператора ГТС України.

Раніше представники Нафтогазу повідомляли hromadske, що 20 грудня Росія та Україна дійшли компромісу у переговорах про транзит. Протокол формалізував умови цього компромісу які, у тому числі, стосуються претензій Нафтогазу до Газпрому на 3 мільярди доларів та умов виплати цього боргу.

Зокрема на переговорах обговорювалося питання погашення боргу газом, однак остаточне рішення може включати виплату боргу грошима або активами Газпрому, арештованими у Європі. Російська сторона також наполягала на тому, щоб Нафтогаз відмовився від нових позивних вимог до Газпрому на 12,25 мільярда доларів.

У той час, як у Мінську тривали переговори між Україною та Росією, у Києві відбулося аж 3 засідання уряду, на яких обговорювалися газові питання.

За даними джерел hromadske, на переговорах не обговорювалося питання відновлення прямого постачання газу з Росії до України

Зазначимо, що підписання протоколу не означає підписання угоди про транзит газу. Протокол лише засвідчує домовленість сторін щодо цього.

На переговори вже відреагували в Офісі президента.

«Представники Європейської комісії, України та Російської Федерації сьогодні досягли остаточної домовленості з принципових позицій щодо транзиту російського газу через територію України для європейських споживачів і врегулювання взаємних претензій», — йдеться у повідомленні.

При цьому зазначимо, що представників Єврокомісії на переговорах у Мінську безпосередньо не було. Вони долучалися до переговорів дистанційно.

Деталі домовленості обіцяють озвучити під час прес-конференції 21 грудня.

Поділитись: