Росія відмовилася брати участь у цьогорічній Мюнхенській конференції з безпеки. Туди запрошували Путіна
Цьогорічну Мюнхенську конференцію з безпеки не відвідають офіційні представники Росії. Міністерство закордонних справ РФ пояснило це «різноманітними причинами».
Про це пише «Интерфакс».
Офіційна представниця Міністерства закордонних справ Росії Марія Захарова заявила, що останніми роками конференція «дедалі більше трансформується у трансатлантичний форум, втрачаючи інклюзивність, об'єктивність». За словами Захарової, інтерес у Москві до цього заходу помітно впав.
«Ми знаємо, що і в інших незахідних столицях відчувають приблизно те саме, що й ми. За бажання організаційний комітет здатний впродовж короткого часу виправити крен, що утворився, але це вже питання до них», ㅡ сказала Захарова.
За даними російських ЗМІ, це вперше за 20 років Росія не братиме участі в Мюнхенській конференції з безпеки.
Хоча Захарова пояснила, що офіційні представники РФ не приїдуть «з різних причин», видання «Комерсантъ», посилаючись на джерела, писало, нібито однією з причин можуть бути карантинні обмеження. Тим, хто не має документа про вакцинацію препаратом, визнаним у ЄС, потрібно пройти самоізоляцію.
З іншого боку, чинний голова Мюнхенської конференції Вольфґанґ Ішинґер нещодавно розкритикував Німеччину за позицію щодо російського газопроводу «Північний потік-2» та небажання постачати Україні озброєння. Крістоф Гойсґен, який має очолити конференцію у 2022 році, також заявляв про подвійні стандарти німців щодо України.
Ішинґер також пропонував президенту Росії Володимиру Путіну самому долучитися до конференції та викласти свою позицію перед світовими лідерами, але той відмовився брати участь як офлайн, так і онлайн.
Путін лише раз брав участь у Мюнхенській конференції у 2007 році, де виголосив свою промову, вже тоді заявляючи, що «НАТО висуває свої передові сили до російських кордонів».
Російська загроза
Росія нині вимагає від НАТО більше ніколи не розширюватися на схід, зокрема не брати Україну — ці вимоги РФ називає «гарантіями безпеки». Згодом Росія висунула додаткові умови, що передбачають виведення військ НАТО з частини країн, зокрема Болгарії та Румунії.
Заступник голови МЗС РФ Олександр Грушко заявив, що якщо Захід не сприйматиме серйозно запропоновані Москвою «гарантії безпеки», то Росія застосує «військово-технічну альтернативу».
США та НАТО вже відповіли й не погодилися на такі вимоги, наголошуючи на політиці «відкритих дверей» Альянсу.
Водночас Москва ще до переговорів почала стягувати свої війська до кордонів з Україною. За даними Міноборони, біля кордонів України залишаються 140 тисяч російських військових. А в Білорусі на лютий заплановані військові навчання з Росією, і солдати вже починають прибувати до країни.
В українській розвідці кажуть, що Росія готується до можливої атаки на схід і південь України в січні-лютому 2022 року. Американські розвідники (відповідно до можливого сценарію, яким поділився Bloomberg) вважають, що наступ на Україну може відбутися у трьох напрямках: з окупованого Криму, Білорусі та з боку російського кордону.
- Поділитися: