Ввечері 25 листопада російські судна відкрили вогонь у бік українських кораблів після тривалого блокування у Керченській протоці. Згодом стало відомо, що російські спецназівці захопили українські кораблі. Що відбувається у Керченській протоці — говоримо у спецефірі Громадського.

У ніч на 25 листопада три українських військових судна — два малих броньованих артилерійських катери «Бердянськ» і «Нікополь» та рейдовий буксир «Яни Капу» — вийшли з порту Одеси та пішли в напрямку порту в Маріуполі.

На шляху російський катер берегової охорони «Дон» протаранив український буксир. У судна пошкодилися головний двигун, обшивка та леєрне огородження. Також втрачено рятувальний плотик. Ніхто з екіпажу не постраждав.

Українські судна зупинилися перед Керченською протокою. Крім того, Росія підняла два ударних вертольоти, заявили у ВМС України.

Рух Керченською протокою перекритий був в обидва боки. Водночас, попри погрози, українські судна вирішили виходити з Керченської протоки.

Підконтрольний окупаційній владі Криму ресурс «Крым Press» опублікував інформацію про ймовірне застосування проти українських катерів російських спецпризначенців.

Згодом з'явилась інформація, що акваторію моря і протоки патрулюють декілька російських винищувачів Су-25.

Ввечері близько 20:30 у ВМС України повідомили, що російські катери атакували українськийкорабель, унаслідок чого члени екіпажу дістали поранення.

Згодом у ВМС повідомили, що спецназ Росії захопив два українські військові кораблі та буксир.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Росія атакувала і захопила українські кораблі: детально про провокацію у Керченській протоці

Поділитись: