Війна / Крим

Українські кораблі не проходили Керченський міст, продовжують очікувати — ВМС України

Громадське
Війна/Крим/Українські кораблі не проходили Керченський міст, продовжують очікувати — ВМС України
Зберегти
Вигляд
Три українських військових кораблі, які йдуть в напрямку Маріупольского порту і застрягли у Керченській протоці, не просувались далі Керченського мосту. Про це у коментарі Громадському повідомив речник Військово-морських сил України Олег Чалик.

Раніше підконтрольне окупаційній владі Криму видання Kerch.com.ru повідомило, що українські кораблі нібито пройшли Керченський міст.

Водночас речник ВМС України спростував цю інформацію. «Ця інформація не відповідає дійсності. Наразі кораблі не пройшли Керченської протоки», — сказав Чалик.

За його словами, кораблі продовжують очікувати перед Керченським мостом.

Крім того, як повідомило з посиланням на свої джерела російське агентство «Интерфакс», акваторію моря і протоки патрулюють декілька російських винищувачів Су-25.

Зранку 25 листопада українські кораблі та рейдовий буксир планово йшли з порту Одеси до порту Маріуполя. Під час цього завдання російське судно протаранило український буксир та пошкодило його. З екіпажу ніхто не постраждав.

Зі свого боку Росія заявила, що українські кораблі нібито порушили територіальні води Росії і увійшли в закриту акваторію. Крім того, Україна нібито не подала заявку на проходження Керченської протоки

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Росія не пускає українські військові катери в Азовське море: детально про провокацію у Керченській протоці

23 вересня 2018 року два кораблі ВМС України — пошуково-рятувальне судно A500 «Донбас» та морський буксир A830 «Корець» — пройшли Керченську протоку і увійшли до акваторії Азовського моря. Ці судна використають для формування бази ВМС у Бердянську. Тоді російські кораблі почали супроводжувати українські судна, які увійшли до так званої «виняткової економічної зони РФ» біля анексованого Криму.

Уряд України анонсував створення військової бази Військово-морських сил України на Азовському морі через дії Росії у регіоні.

Зазначимо, наприкінці липня Росія збільшила свою активність в Азовському морі та почала затримувати іноземні судна при проході Керченської протоки.

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: Загострення в Азовському морі

Пов`язані новини