За 9 місяців 2019 року українська газотранспортна система забезпечила транзит 66,31 мільярда кубометрів російського газу до Європи.

Такі дані наводить Укртрансгаз, передає «Інтерфакс-Україна».

Проти перших трьох кварталів 2018 року, через ГТС України у 2019 році транспортували на 868,4 мільйона кубометрів газу більше.

Більшість газу українська ГТС перекачувала до ЄС — 64,29 мільярда кубометрів.До Молдови поставили 2,02 мільярда кубометрів російського газу.

Водночас, за підсумками вересня 2019 року обсяги транзиту газу навпаки скоротилися на 6,5% проти вересня минулого року.

Нагадаємо, що новий раунд тристоронніх переговорів про транзит російського газу через ГТС України до Європи за участю України, РФ та Єврокомісії має відбутися 28 жовтня.

Зазначимо, що європейські правила транзиту газу передбачають прозорий процес формування тарифів на газ та його транзит. Відповідно до них компанія, яка постачає газ не може відповідати за його транспортування, тому від України видається розділити свою найбільшу енергетичну компанію — Нафтогаз — та виокремити оператора газотранспортної системи в окрему юридичну особу.

Підписати новий договір саме за європейськими правилами наполягає Україна та ЄС. Це дозволить у майбутньому легше вирішувати газові суперечки та уникнути «політичної складової» у газових відносинах.

Напередодні президент Росії Володимир Путін заявив, що РФ готова укласти новий транзитний контракт з Україною за європейським законодавством. У Нафтогазі зазначили, що таку заяву Путін зробив через те, що Росія не вірить, що Україна встигне запровадити європейське законодавство до кінця року.

19 вересня 2019 року у Брюсселі відбувся черговий раунд тристоронніх переговорів про транзит російського газу через ГТС України до Європи. Переговори відбулися за участі представників українського уряду та Нафтогазу, російського уряду та Газпрому, а також Єврокомісії.

За підсумками переговорів Росія вперше погодилася на укладання угоди про транзит за європейськими правилами. Переговори домовилися продовжити у жовтні 2019 року. Українська сторона на переговорах передала примірники угоди на транзит Газпрому.

Поділитись: