Росія зірвала нараду ОБСЄ, щоб уникнути критики у свій бік — Держдеп
Росія заблокувала проведення щорічної наради ОБСЄ з реалізації людського виміру, щоб уникнути критики в порушенні прав людини.
Про це йдеться у заяві Держдепу США.
Конференція повинна була відкритися 27 вересня у Варшаві.
«На жаль, конференція була зірвана через рішення російського уряду заблокувати зустріч. Ми глибоко шкодуємо про цю спробу російського уряду заблокувати перевірку ситуації з правами людини в країні», — заявляють у США.
У заяві американська сторона наголошує, що і надалі наполегливо закликає РФ виконувати свої зобов'язання, які включають гарантії захисту основних свобод і надання громадянам можливості залучати свої уряди до відповідальності, в тому числі за допомогою вільних і справедливих виборів.
«Сполучені Штати не залишать без уваги порушення прав людини», — йдеться у заяві.
ОБСЄ і Росія
Раніше Росія відмовилася продовжувати мандат місії ОБСЄ в пунктах пропуску «Гуково» й «Донецьк» на кордоні з Україною, які розташовані на ділянці з окупованими територіями Донбасу.
Нинішній мандат діє до 30 вересня 2021 року. 2 вересня на засіданні Постійної ради ОБСЄ у Відні представники РФ заявили, що виступають проти його продовження.
В МЗС України назвали таку позицію РФ саботажем Мінських домовленостей.
«Розглядаємо таке рішення РФ як свідчення її планів продовжувати та збільшувати постачання зброї, військового обладнання, боєприпасів, регулярних військ і найманців на тимчасово окуповану територію України в Донецькій та Луганській областях, що може спричинити подальшу ескалацію в зоні російсько-українського збройного конфлікту», — йдеться у заяві МЗС.
Представниця Міністерства закордонних справ Росії Марія Захарова заявляє, що Росія відмовилася продовжувати мандат місії ОБСЄ, бо вважає, що робота спостерігачів не мала позитивного впливу.
- Поділитися: