Обсяги транзиту газу через газотранспортну систему України рекордно зросли та перевищили 300 мільйонів кубометрів на добу. Це сталося вперше після тимчасового відключення першого «Північного потоку» на ремонт влітку 2019 року.

Про це свідчать дані компанії Укртрансгаз, повідомляє «Інтерфакс-Україна».

Так, станом на 3 грудня 2019 року через Україну до Європи Росія перекачувала 307 мільйонів кубометрів газу — це обсяг, який граничить з максимально допустимим навантаженням на ГТС.

Напередодні голова Оператора ГТС України Сергій Макогон повідомив, що таке зростання пов'язане з тим, що Газпром готується до припинення транзиту газу через ГТС України з 2020 року. Зокрема, за його словами, Газпром навантажує українську ГТС до максимальних показників її пропускної спроможності, щоб наповнити сховища у Європі на випадок припинення транзиту газу через Україну з 1 січня 2020 року.

Нагадаємо, що у листопаді 2019 року обсяги транзиту газу через Україну зросли на 15,4%.

28 листопада, у Відні відбулися переговори про транзит газу у двосторонньому форматі. Переговори відбулися на політичному рівні, у них взяло участь керівництво міністерств енергетики країн, Нафтогазу, Газпрому та Оператора ГТС України.

Віденські переговори відбулися без попереднього анонсу та без участі Єврокомісії.

Зазначимо, що наразі між Україною та Росією тривають переговори про укладання нового договору на транзит газу через те, що чинний 10-річний договір, спливає 31 грудня 2019 року. Щороку транзит російського газу до Європи приносить Україні 3 мільярди доларів доходів — це більше, ніж витрати держави на імпорт газу.


Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile