У листопаді 2019 року обсяги транзиту газу з Росії до ЄС та Молдови через газотранспортну систему України зросли на 15,4% або понад 1 мільярд кубометрів проти аналогічного місяця попереднього року.

Загалом Росія поставила до Європи 8,19 мільярда кубометрів газу через Україну, передає «Інтерфакс-Україна», посилаючись на дані Укртрансгазу.

Від початку 2019 року обсяги транзиту російського газу через Україну зросли на 2,9% — до 81,49 мільярда кубометрів за 11 місяців 2019 року проти 11 місяців 2018 року.

Напередодні голова Оператора ГТС України Сергій Макогон повідомив, що таке зростання пов'язане з тим, що Газпром готується до припинення транзиту газу через ГТС України з 2020 року. Зокрема, за його словами, Газпром навантажує українську ГТС до максимальних показників її пропускної спроможності, щоб наповнити сховища у Європі на випадок припинення транзиту газу через Україну з 1 січня 2020 року.

28 листопада, у Відні відбулися переговори про транзит газу у двосторонньому форматі. Переговори відбулися на політичному рівні, у них взяло участь керівництво міністерств енергетики країн, Нафтогазу, Газпрому та Оператора ГТС України.

Віденські переговори відбулися без попереднього анонсу та без участі Єврокомісії.

Зазначимо, що наразі між Україною та Росією тривають переговори про укладання нового договору на транзит газу через те, що чинний 10-річний договір, спливає 31 грудня 2019 року. Щороку транзит російського газу до Європи приносить Україні 3 мільярди доларів доходів — це більше, ніж витрати держави на імпорт газу.
Поділитись: