Російська компанія-експортер нафти «Роснефть» вперше попросила покупців нафти перейти на розрахунки у євро замість доларів через побоювання щодо можливих санкцій США, які можуть включати заборону на розрахунки доларами.

Про це повідомляє Reuters.

«Валютою платежу за замовчуванням має бути євро», — йдеться у тендерній документації «Роснефти» щодо експортного постачання нафти з портів Росії.

Водночас російська компанія все ще залишила право своїм контрагентам розраховуватися доларами та російськими рублями, але таке рішення має бути ухваленим лише «за згодою сторін».

Перехід на розрахунки у євро при експорті нафти став черговим кроком щодо обмеження Росії використання американської валюти задля зменшення негативного впливу потенційної нової хвилі американських санкцій.

Раніше стало відомо, що Росія готується до запровадження американських санкцій проти інструментів російського державного боргу. Зокрема РФ нарощує обсяги валютних резервів.

У вересні 2018 року у Росії заявляли, що почнуть зменшувати розрахунки у доларах через побоювання запровадження санкцій США.

Крім цього, у липні 2018 року Росія поповнила свої золотовалютні резерви 26 тоннами золота.

Збільшенням своїх резервів у золоті Росія намагається мінімізувати потенційну фінансову шкоду від запровадження жорсткіших санкцій США, які, зокрема, можуть стосуватися розрахунків РФ американськими доларами.

Поділитись: