Представники прокуратури та Служби безпеки прийшли з обшуками до Кабінету міністрів, Прикордонслужби, Державної фіскальної служби та держпідприємства Спецтехноекспорт у справі про розкрадання коштів у оборонній сфері.

Про це повідомили в прес-службі Генпрокуратури.

Обшуки проводяться в межах провадження за фактом заволодіння 6,739 мільйона доларів. За даними слідства, цими коштами заволоділи при укладанні контракту між іноземною фірмою та одним із підприємств концерну Укроборонпром на постачання Прикордонслужбі підвісної системи раннього виявлення.

Під час обшуку правоохоронці вилучають оригінали документів та «інших речей і предметів, які мають доказове значення у кримінальному провадженні».

Раніше голова наглядової ради Укроборонпрому Айварас Абромавічус заявив, що аудит концерну може розпочатися уже у вересні.

Також у РНБО створять координаційний центр для реформування Укроборонпрому.

Нагадаємо:

  • 16 березня п’ятий президент України Петро Порошенко ввів у дію рішення РНБО щодо реформування оборонно-промислового комплексу та підвищення його прозорості, яке передбачає аудит і ревізію діяльності концерну Укроборонпром із залученням експертів країн-партнерів.
  • Згодом Порошенко заявляв, що під час аудиту у державному концерні Укроборонпром з деяких документів знімуть гриф таємності.

З чого все почалося:

  • Програма «Наші гроші з Денисом Бігусом» випустила розслідування, у якому йдеться, що син тодішнього заступника секретаря Ради національної безпеки й оборони Олега Гладковського — Ігор є учасником схем з розкрадання в оборонному комплексі України. Олег Гладковський, своєю чергою, є близьким другом п’ятого президента Петра Порошенка. За даними розслідувачів, керівництво концерну Укроборонпром знало про шахрайські оборудки й давало на них згоду.

Порошенко звільнив Гладковського, а на його місце поставив першого заступника командувача Сил спеціальних операцій ЗСУ та екс-кандидата у президенти Кривоноса.

Поділитись: