Розтрата 8,2 млрд грн: за ексзаступницю голови «ПриватБанку» внесли 50 млн грн застави
За колишню заступницю голови правління «ПриватБанку» Людмилу Шмальченко внесли понад 50 мільйонів грн застави як запобіжний захід у справі про розтрату 8,2 мільярда грн «Привату» до його націоналізації.
Про це hromadske повідомила речниця Вищого антикорупційного суду Олеся Чемерис.
«Сьогодні за підозрювану експосадовицю великого банку внесли заставу розміром 50 001 290 грн», — сказала вона.
Крім застави, Шмальченко також зобов'язали: не відлучатися з населеного пункту, в якому вона проживає; не спілкуватися з іншими підозрюваними: ексголовою правління «ПриватБанку» Олександром Дубілетом, ексначальницею департаменту ПБ Надією Конопкіною та свідками; здати закордонні паспорти тощо.
Справа «Привату»
За даними слідчих, трьом підозрюваним вдалося вивести з «ПриватБанку» до його націоналізації 8,2 мільярда гривень. Водночас боржником визначили пов’язану з «ПриватБанком» фірму Claresholm Marketing LTD.
У НАБУ уточнюють, що ця схема є другим епізодом злочинної діяльності топменеджменту «ПриватБанку», яку викрили детективи. Перший стосується виведення майже 140 млн грн через підконтрольну колишнім бенефіціарам фінустанови страхову компанію. У цій справі трьом експосадовцям раніше вже повідомили про підозру.
Що сталося з «ПриватБанком»
У грудні 2016 року «ПриватБанк» був націоналізований рішенням українського уряду. Компанія Kroll за результатами аудиту повідомила, що колишні менеджери «ПриватБанку» вивели понад 5,5 мільярда доларів. Кредити, які видавав «ПриватБанк» юридичним особам, використовувалися для придбання активів та фінансування бізнесу ексакціонерів і груп пов’язаних із ними осіб в Україні та за кордоном. Схема діяла приблизно 10 років.
Ігор Коломойський та його бізнес-партнер Геннадій Боголюбов прямо чи опосередковано володіли понад 91,5% акцій «ПриватБанку». Інші належали міноритарним акціонерам, зокрема менеджменту на чолі з головою правління Олександром Дубілетом.
Коломойський неодноразово критикував рішення про націоналізацію «ПриватБанку», називаючи його незаконним. Він намагається оскаржити його в судовому порядку. Зі свого боку, уже націоналізований «ПриватБанк» прагне відсудити в колишніх власників, як він стверджує, незаконно виведені кошти. Відповідна справа у Високому суді Англії та Уельсу буде розглядатися в березні 2022 року.
Автор: Олег Новіков
- Поділитися: