У межах розведення сил і засобів у районі Петрівського та Богданівки 10 листопада 11 українських військових перемістилися на нові позиції.

Про це повідомили в штабі операції Об'єднаних сил.

«За графіком, на ділянці розведення №3 у районі населених пунктів Богданівка та Петрівське ще 11 військових ЗСУ та 14 одиниць озброєння змінили своє тактичне положення», — йдеться у повідомленні.

У штабі зазначили, що на нових позиціях побудовані бліндажі для проживання військових, їдальня, сховища для боєприпасів та продовольства, лазня, а також санітарні споруди.

Як раніше повідомляв заступник командувача операції Об'єднаних сил Богдан Бондар, відведенню з українського боку підлягають 42 військовослужбовці ЗСУ, три бойових броньованих машини та 48 одиниць стрілецької зброї.

Нагадаємо, 9 листопада українська сторона та бойовики самопроголошеної «ДНР» синхронно розпочали розведення сил і засобів на ділянці поблизу Петровського і Богданівки, на Донбасі. Активна фаза розведення триватиме три доби — до 12 листопада.

Зазначимо, що саме Петрівське наразі контролюється бойовиками. Населений пункт на підконтрольній Україні території в районі цієї зони — Богданівка. Ані з Петрівського, ані з Богданівки війська не вийдуть. Вони розійдуться на 1 км у різні боки з поля, де в разі покращення загальної ситуації, в майбутньому можуть відкрити додатковий пункт пропуску.

Нагадаємо, 1 жовтня 2019-го на переговорах у Мінську домовились розвести сили біля Петрівського та Золотого, того ж дня українська сторона погодилась формулу Штайнмаєра. Після розведення має бути узгоджена дата зустрічі лідерів «нормандської четвірки», заявили в Кремлі.

1 листопада у штабі операції Об'єднаних сил повідомили про завершення розведення військ поблизу населеного пункту Золоте-4 Луганської області, яке розпочалося 29 жовтня. Зауважимо, що перед початком розведення не минуло 7 днів тиші, однак розведення все одно відбулося.

Глава Міністерства закордонних справ України Вадим Пристайко заявив, що якщо в районах Золотого та Петрівського не буде обстрілів і розведення відбудеться, це «відкриє шлях» до зустрічі «нормандської четвірки».

Поділитись: