У штабі операції Об’єднаних сил та представники бойовиків самоназваної «ДНР» назвали різні дати початку розведення військ в районі селища Петрівського Донецької області.

Так, у штабі повідомили, що розведення має початись о 12:00 8 листопада.

Водночас, як передають підконтрольні бойовикам ЗМІ, ватажок самоназваної «ДНР» Денис Пушилін заявив, що сторона бойовиків готова до розведення 9 листопада.

Раніше міністр закордонних справ Вадим Пристайко висловив сподівання, що зустріч лідерів країн «нормандської четвірки» відбудеться в листопаді 2019-го. У Кремлі заявляли, що умовою для організації цієї зустрічі є розведення сил у Золотому та Петрівському на Донбасі. 1 листопада поблизу Золотого завершилося розведення сил.

Однак у Кремлі заявили, що говорити про проведення «нормандської зустрічі» до кінця року зарано.

Незалежні завдяки вам

Ми працюємо незалежно від політиків та олігархів. Наша журналістика існує завдяки вам. Ви можете підтримати нас, а ми зможемо продовжити розповідати, що насправді відбувається.

1 жовтня 2019-го президент України Володимир Зеленський повідомив, що Україна погоджується на «формулу Штайнмаєра».

«Формула Штайнмаєра» — документ, який запропонував чинний президент Німеччини Франк-Вальтер Штайнмаєр ще тоді, коли був міністром закордонних справ ФРН і брав участь на рівні міністрів у зустрічах в «нормандському форматі».

«Формула» дуже коротка і передбачає лише, що окупована частина Донбасу має отримати тимчасовий особливий статус у день проведення на цих територіях місцевих виборів. Якщо ОБСЄ визнає ці вибори демократичними, Верховна Рада має закріпити цей особливий статус на постійній основі.

Про виведення військ та контроль з боку України за кордоном до виборів у формулі не йдеться. 

Особливий статус — скорочена назва закону Про особливий порядок місцевого самоврядування в окремих районах Донецької та Луганської областей, який Рада ухвалила ще у 2014 році й кілька разів продовжувала, востаннє — до 31 грудня 2019 року, однак фактично закон ніколи не діяв. 

Закон визначає, що особливий порядок місцевого самоврядування у Донецькій та Луганській областях здійснюють виключно органи місцевого самоврядування, які будуть обрані на позачергових виборах. 

У статті 10 закону прописані умови, без виконання яких вибори на окупованих територіях неможливі: 

  • виведення незаконних збройних формувань, 
  • гарантії вільного волевиявлення, 
  • недопущення незаконного втручання у виборчий процес, дотримання принципів політичного плюралізму і свободи агітації.

Водночас Зеленський анонсував новий закон про особливий статус окупованої частини Донбасу. 

Новий Закон про особливий статус Донбасу планують розробляти у Верховній раді після зустрічі «нормандської четвірки», нинішній діє тільки до кінця 2019 року.

У складі «нормандської четвірки» чотири країни: Україна, Німеччина, Франція та Росія. Зустрічі покликані вирішити збройний конфлікт на Донбасі.

Поділитись: