Розвідка США зафіксувала пуск невпізнаних снарядів із території Північної Кореї. Ракети не становили загрози для Північної Америки.

Про це повідомляє Reuters із посиланням на джерела в американській адміністрації. Співрозмовник інформаційного агентства не уточнив, про яку кількість снарядів йдеться, але наголосив, що вони не становили загрози для Північної Америки.

За інформацією Reuters, випробування проводили за тим же сценарієм, що і попередні. 31 липня, Північна Корея здійснила запуски невпізнаних снарядів. Тижнем раніше Пхеньян випробував дві балістичні ракети малого радіусу дії. Це був перший ракетний пуск із моменту зустрічі лідерів КНДР і США Кім Чен Ина і Дональда Трампа. Минулого місяця вони домовилися відновити переговори щодо денуклеаризації Корейського півострова.

Тоді Трамп заявив журналістам, що запуск ракет КНДР не є проблемою, оскільки домовленостей із цього питання немає.

«Ми ніколи не обговорювали ракети малої дальності», — сказав американський лідер.

Військова розвідка США вважає, що Північна Корея продовжує виробляти ядерну зброю. За оцінками аналітиків, КНДР виробила 12 одиниць ядерної зброї із першої зустрічі президента Трампа з північнокорейським лідером Кім Чен Ином, яка була присвячена демілітаризації. В арсеналі КНДР може бути від 20 до 60 ядерних бомб.

Нагадаємо, перша зустріч президента США Дональда Трампа і північнокорейського лідера Кім Чен Ина пройшла 12 червня 2018 року в Сінгапурі. Тоді лідери двох країн підписали спільний документ, у рамках якого КНДР взяла на себе зобов'язання по денуклеаризації у відповідь на надані США гарантії безпеки. 

На саміті лідерів Південної і Північної Кореї, що відбувся у вересні того ж року в Пхеньяні, КНДР зобов`язалася остаточно закрити випробувальний ракетний полігон Сохе і припинити експлуатацію розміщеної на ньому пускової установки.

Однак у 2019 році під час нової зустрічі Трампа з Кім Чен Ином у В`єтнамі сторонам не вдалося досягнути поступу на переговорах, оскільки представники КНДР вимагали від США пом’якшити санкції. Основна зустріч завершилась достроково, сторони не дійшли згоди. Після зустрічі американський президент заявив, що попри «міцні відносини США та КНДР, на саміті не було чого підписувати».

На початку травня 2019 року у Південній Кореї заявили, що КНДР відновила ракетні випробування.

12 червня 2019-го стало відомо, що Кім Чен Ин надіслав Трампу листа і запропонував провести нову зустріч. Трамп заявив, що готовий знову зустрітися з лідером КНДР.

Поділитись: