Місце жалоби біля місця авіакатастрофи літака Ан-26, Харківщина, 26 вересня 2020 року
Фото:

Вікторія Рощина / hromadske

Станом на 12:15 рятувальники, які працюють на місці аварії військового літака Ан-26 біля міста Чугуєва на Харківщині, знайшли тіла 25 людей, що були на облавку.

Про це повідомляє пресслужба ДСНС.

Таким чином, рятувальники знайшли всіх людей, що перебували на борту Ан-26 на час трагедії, що сталася надвечір 25 вересня. З 27 людей на борту (20 курсантів Харківського національного університету Повітряних Сил і семеро офіцерів, ще одного курсанта не допустили до польоту) одразу після аварії вижили двоє.

Один із них (курсант зі Львова) помер у Харківській лікарні невідкладної медичної допомоги, інший (із Харківської області) перебуває у Харківському військовому шпиталі. Його керівник Едуард Хорошун повідомив журналістам, що той курсант може бути виписаний протягом найближчих днів.

Офіс генпрокурора повідомив про порушення справи за статтею 416 (порушення правил польотів та підготовки до них, що спричинило катастрофу та тяжкі наслідки) Кримінального кодексу. Слідство у цій справі проводитиме Державне бюро розслідувань. Воно наразі перевіряє чотири версії того, що сталося:

  • катастрофа внаслідок технічної несправності агрегатів літального апарату;
  • катастрофа внаслідок неналежного виконання своїх службових обов'язків екіпажем;
  • неналежне виконання службових обов'язків особами, які були відповідальними за керування польотами;
  • неналежне технічне обслуговування літака та підготовки його до польоту.

Володимир Зеленський оголосив 26 вересня днем жалоби, а також доручив тимчасово призупинити польоти на всіх Ан-26 в Україні до з'ясування обставин трагедії.

Поділитись: