Спеціалізована антикорупційна прокуратура оскаржить рішення суду про повернення обвинувального акту щодо колишнього народного депутата Миколи Мартиненка, якого підозрюють у заволодінні майном держпідприємств НАЕК Енергоатом та СхідГЗК.

Спеціалізована антикорупційна прокуратура оскаржить рішення суду про повернення обвинувального акту щодо колишнього народного депутата Миколи Мартиненка, якого підозрюють у заволодінні майном держпідприємств НАЕК Енергоатом та СхідГЗК.

Про це повідомляє прес-служба САП у Facebook.

У відомстві нагадали, що 21 червня Шевченківський районний суд повернув обвинувальний акт прокурору через нібито недоліки, зокрема зазначення в окремих випадках розміру шкоди не в національній валюті, вказування імен співучасників злочину та інші.

У САП вважають, що наведені судом підстави повернення акту чітко не передбачені у статті 291 Кримінально-процесуального кодексу.

У зв’язку з цим прокурор оскаржить рішення суду в апеляційній інстанції.

Нагадаємо, фігурантами цієї справи також є Валерій Васильков, Руслан Журило, Сергій Перелома, Олександр Морокін та Володимио Богданець.

Мартиненку та Василькову інкримінують заволодіння коштами ДП «НАЕК «Енергоатом» при укладенні та виконанні контрактів постачання обладнання для вказаного підприємства від чеської компанії SKODA JS та укладенні і виконанні контракту між SKODA JS і компанією BRADCREST INVESTMENTS SA, на загальну суму 6 400 777 євро.

Окрім того, Мартиненко, Перелома, Журило, Сорокін та Богданець обвинувачуються у заволодінні коштами державного підприємства СхідГЗК в розмірі 17,28 мільйони доларів США.

Раніше Центр протидії корупції заявив, що через одну норму в законі про антикорупційний суд топ-посадовці, справи яких розслідує Національне антикорупційне бюро, можуть уникнути покарання.

Напередодні, 21 травня, Мартиненку вручили обвинувальний акт. 22 травня справу екс-депутата Мартиненка передали до суду.

20 квітня 2017 року екс-депутата Миколу Мартиненка затримали у справі про розкрадання $17 мільйонів. 22 квітня суд відмовився заарештувати Мартиненка і віддав його на поруки депутатам та міністрам.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Мартиненко користувався ботами для викривлення суспільної думки — САП. 

У липні 2017 суд Швейцарії дозволив передати Україні всю інформацію про банківські рахунки панамської фірми Мартиненка

У серпні Мартиненку дозволили залишати Київську область, а грудні йому дозволили виїжджати за кордон.

25 жовтня стало відомо, що Мартиненку повідомили про підозру у заволодінні майном Енергоатома.

Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile