Через норму в законі про Антикорупційний суд уникнути справедливого покарання можуть такі високопосадовці, як відсторонений голова Держфіскальної служби Роман Насіров, депутат-утікач Олександр Онищенко

Через норму в законі про Антикорупційний суд уникнути справедливого покарання можуть такі високопосадовці, як відсторонений голова Держфіскальної служби Роман Насіров, депутат-утікач Олександр Онищенко, син міністра внутрішніх справ Олександр Аваков та фігуранти «бурштинової справи», депутати Борислав Розенблат та Максим Поляков.

Про це заявив голова Центру протидії корупції Віталій Шабунін.

Норма, яка з’явилася в законі, однак її не розглядали у Раді, передбачає, що апеляції на рішення судів першої інстанції у справах НАБУ та Спеціалізованої антикорупційної прокуратури до моменту створення суду будуть оскаржуватися в апеляційних судах загальної юрисдицкції, а не в Апеляційній палаті антикорупційного суду.

Таким чином справи високопосадовців можуть ніколи не потрапити на розгляд Антикорупційного суду, а фігуранти проваджень можуть отримати лояльні вироки.

Шабунін вважає, що лояльні вироки у судах можуть отримати обвинувачений екс-голова ДФС Роман Насіров, який, на думку слідства, дав дозвіл на  розстрочення податкових боргів підприємствам народного депутата Олександра Онищенка. Тим самим завдав збитків бюджету на 2 мільярди гривень.

Також Шабунін назвав ім’я депутата-утікача Олександра Онищенка, якого підозрюють у грошових махінаціях з реалізацією газу, та сина міністра внутрішніх справ Олександра Авакова, який підозрюється у привласненні коштів у «справі рюкзаків».

Також серед цих гучних справ і провадження щодо голови Держаудитслужби Лідії Гаврилової, яку обвинувачують у незаконному збагаченні та недостовірних відомостях в декларації.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Навіщо Україні потрібен Антикорупційний суд

7 червня Верховна Рада ухвалила закон про Антикорупційний суд у другому читанні під час засідання 7 червня. «За» проголосували 317 депутатів. У Венеціанській комісії привітали ухвалення закону про Антикорупційний суд.

11 червня Порошенко підписав закон про Антикорупційний суд.

13 червня у Центрі протидії корупції заявили, що в опублікованому тексті закону про Антикорупційний суд з’явилася норма, яку не обговорювали в комітеті Ради.

Згідно з цією нормою справи НАБУ, розгляд яких почався в загальних судах першої інстанції, завершуватимуть так само в загальних судах. Отже, апеляція відбудеться в обхід Антикорупційного суду. 

Крім того, за інформацією антикорупціонерів, така норма означає, що найближчі вироки проти топ-корупціонерів країни можуть з’явитися не раніше, ніж через 2-3 роки, оскільки «щонайменше півроку займе створення Антикорупційного суду, ще 1,5-2 роки в двох інстанціях розглядатимуться самі справи, які тільки туди потраплять».

Процес затвердження створення Антикорупційного суду тривав 2,5 роки. Створити антикорупційний суд закликали і глави МЗС країн G7. Також це є умовою для отримання фінансової допомоги від МВФ. 

Створення Антикорупційного суду — одна з вимог міжнародних партнерів України для подальшої співпраці. Серед його запланованих функцій — розслідування справ Національного антикорупційного бюро щодо корупції серед високопосадовців.  Серед інших вимог — підвищення цін на газ для населення та створення ринку землі.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Антикорупційний суд: між бажаннями президента і вимогами Заходу.

 

Поділитись: