УКРАЇНА

САП звинуватила НАБУ в систематичному розголошенні таємниці слідства

1 серпня, 2018 07:35
УКРАЇНА/САП звинуватила НАБУ в систематичному розголошенні таємниці слідства
Зберегти
Вигляд
Спеціалізована антикорупційна прокуратура звинуватила Національне антикорупційне бюро в систематичному розголошенні інформації, яка є таємницею досудового розслідування кримінальних справ.

Спеціалізована антикорупційна прокуратура звинуватила Національне антикорупційне бюро в систематичному розголошенні інформації, яка є таємницею досудового розслідування кримінальних справ.

Про це повідомляє прес-служба САП.

У прокуратурі заявили про встановлення «непоодиноких фактів» передачі третім особам інформації та службових документів зі справ, які перебувають у підслідності НАБУ.

Як доказ, у САП наводять факт публікації в соцмережах одним з народних депутатів України інформації про хід та результати досудового розслідування окремих кримінальних проваджень.

У САП повідомили, що в документах були відомості про осіб, які можуть бути причетними до низки злочинів та на цей час відпрацьовуються у межах проведення розшукових дій та міжнародно-правової допомоги.

«Висвітлюючи такі дані народний депутат України підтверджує власну обізнаність витягами із службових документів НАБ України. Аналогічні випадки здійснюються систематично та стосуються низки досудових розслідувань НАБ України», — заявили у Спеціалізованій антикорупційній прокуратурі.

У прокуратурі також наголосили, що через оприлюднення таємниці слідства одному з фігурантів справи стало відомо про те, що йому готується повідомлення про підозру, через що ця людина виїхала з України.

«Систематичні витоки інформації щодо стану досудового слідства унеможливлюють виконання завдань кримінального судочинства та суперечать вимогам чинного законодавства», — заявили у САП.

За цими фактами прокуратура порушила кримінальну справу за частиною 2 статті 387 (Розголошення даних досудового слідства).

Нагадаємо, що керівник Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Назар Холодницький пішов у відпустку на півтора місяці після того, як йому оголосили догану.

Нагадаємо, 30 березня голова Національного антикорупційного бюро Артем Ситник публічно виступив проти голови САП Назара Холодницького. Керівник НАБУ звинуватив колегу із САП у розголошенні матеріалів кримінальних справ та перешкоджанні роботи НАБУ. Згодом НАБУ оприлюднило розмови глави САП Холодницького.  

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: «Жучки в акваріумі»: 5 розмов у кабінеті Холодницького, які записали детективи НАБУ

У Генеральній прокуратурі готували підозру керівнику Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Назару Холодницькому після того, як стало відомо про прослуховування його кабінету.

3 квітня Холодницький прийшов на допиту до ГПУ. Він повідомив, що слідчі дії щодо нього почали «за вимагання хабара»

Однак 16 квітня генпрокурор Юрій Луценко заявив, що підстав для його кримінального переслідування Холодницького немає.

26 липня Кваліфікаційно-дисциплінарна комісія прокурорів 26 липня після розгляду справи щодо звільнення керівника Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Назара Холодницького вирішила не звільняти йогоГлава САП отримає догану.

На засідання Комісії прийшли антикорупційні активісти. Вони вимагали звільнити Холодницького через закриття справи щодо сина міністра внутрішніх справ Олександра Авакова та екс-заступника голови МВС Сергія Чеботаря, а також розголошення таємниці слідства Холодницьким та перешкоджанні роботі НАБУ, про що свідчать аудіозаписи, опубліковані Національним антикорупційним бюро.

Директор НАБУ оскаржуватиме догану главі САП Холодницькому.

У США заявили, що Холодницький мав би піти з посади для збереження репутації САП.

Холодницькому інкримінували такі порушення:
• невиконання чи неналежне виконання службових обов'язків;
• розголошення таємниці слідства;
• вчинення дій, що порочать звання прокурора і можуть викликати сумнів у його об'єктивності, неупередженості та незалежності, в чесності та непідкупності органів прокуратури;
• грубе порушення правил прокурорської етики;
• втручання в службову діяльність іншого прокурора, службових, посадових осіб чи суддів.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Чому антикорупціонери вимагають відставки Холодницького

Пов`язані новини