У Генеральній прокуратурі готували підозру керівнику Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Назару Холодницькому після того, як стало відомо про прослуховування його кабінету.

У Генеральній прокуратурі готували підозру керівнику Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Назару Холодницькому після того, як стало відомо про прослуховування його кабінету.

Про це в ефірі програми «Нині вже» на Громадському заявив глава Центру протидії корупції Віталій Шабунін.

«За нашою інформацією, проект підозри був. Після того, як з’явилися плівки з акваріуму (в акваріумі кабінету глави САП встановили жучки для прослуховування – ред.), було розширене провадження ще по кількох статтях, як наприклад, тиск на суддю», — сказав Шабунін.

За інформацією Центру протидії корупції, генеральний прокурор Луценко тоді не підписав цей проект підозри.

«І якщо Луценко дійсно тоді це не підписав, а зараз він у відпустці, то Юрій Віталійович особисто відповідає за всі злиті Холодницьким справи», — заявив Шабунін та пояснив, якби генпрокурор підписав підозру — суд міг би відсторонити главу САП від посади на час розслідування.

Прес-секретар ГПУ Андрій Лисенко на запитання, чи готувала прокуратура підозру Холодницькому заявив, що «у нього немає такої інформації, а чутки він не коментуватиме».

Також в ефірі Громадського Шабунін сказав, що Назара Холодницького не вдасться звільнити через дисциплінарне покарання, адже навряд Кваліфікаційно-дисциплінарна комісія прокурорів дозволить оскаржувати власне рішення про догану.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: «Жучки в акваріумі»: 5 розмов у кабінеті Холодницького, які записали детективи НАБУ

26 липня Кваліфікаційно-дисциплінарна комісія прокурорів 26 липня після розгляду справи щодо звільнення керівника Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Назара Холодницького вирішила не звільняти йогоГлава САП отримає догану.

На засідання Комісії прийшли антикорупційні активісти. Вони вимагали звільнити Холодницького через закриття справи щодо сина міністра внутрішніх справ Олександра Авакова та екс-заступника голови МВС Сергія Чеботаря, а також розголошення таємниці слідства Холодницьким та перешкоджанні роботі НАБУ, про що свідчать аудіозаписи, опубліковані Національним антикорупційним бюро.

Директор НАБУ оскаржуватиме догану главі САП Холодницькому.

У США заявили, що Холодницький мав би піти з посади для збереження репутації САП.

Холодницькому інкримінували такі порушення:
• невиконання чи неналежне виконання службових обов'язків;
• розголошення таємниці слідства;
• вчинення дій, що порочать звання прокурора і можуть викликати сумнів у його об'єктивності, неупередженості та незалежності, в чесності та непідкупності органів прокуратури;
• грубе порушення правил прокурорської етики;
• втручання в службову діяльність іншого прокурора, службових, посадових осіб чи суддів.

Нагадаємо, 30 березня голова Національного антикорупційного бюро Артем Ситник публічно виступив проти голови САП Назара Холодницького. Керівник НАБУ звинуватив колегу із САП у розголошенні матеріалів кримінальних справ та перешкоджанні роботи НАБУ. Згодом НАБУ оприлюднило розмови глави САП Холодницького.  

3 квітня Холодницький прийшов на допиту до ГПУ. Він повідомив, що слідчі дії щодо нього почали «за вимагання хабара»

Однак 16 квітня генпрокурор Юрій Луценко заявив, що підстав для його кримінального переслідування Холодницького немає.

Зранку 17 липня в Києві під будівлею Спеціалізованої антикорупційної прокуратури на мітинг вийшли близько 200 людей. Частина з них протестувала проти діяльності керівника відомства Назара Холодницького, близько сотні людей — висловилися проти керівника Національного антикорупційного бюро Артема Ситника.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Чому антикорупціонери вимагають відставки Холодницького

Згодом, 17 липня група людей увірвалася до будівлі НАБУ та почала трощити меблі. Правоохоронці вивели їх, але нікого не затримала. Поліція порушила кримінальну справу через погром будівлі НАБУ в Києві.

У НАБУ вважають цей інцидент «провокацією з боку представників певних політичних сил».

На початку липня «Центр протидії корупції» закликав звільнити Холодницького з посади керівника Антикорупційної прокуратури. Раніше ЦПК розповів про виділення земельних ділянок родичам Холодницького.

Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile