Народна депутатка Надія Савченко в день голосування на 51-му окрузі, Зайцеве, Донеччина, 21 липня 2019 року
Фото:

Олена Зашко/Громадське

Народна депутатка Надія Савченко програла вибори на 51-му окрузі на Донеччині — за неї проголосували 8 людей, переможець набрав 220 голосів.

Про це свідчать дані Центральної виборчої комісії.

Округ №51 у Зайцевому є найменшим в Україні, бо майже вся його частина розташована на окупованих територіях, де голосування не проводилося.

У підсумку перемогу на ньому отримав самовисуванець Олександр Ковальов, який пропонував виборцям «мир і повернення до спокійних часів 70 — 80-х». 

Зазначимо, що в день голосування «мінували» КПВВ «Майорське», через що, за словами Савченко, люди з окупованих територій не могли приїхати в Зайцеве для голосування, що вплинуло на вибори.

У коментарі Громадському Савченко заявила, що вибори були «брудні і огидні», але оскаржувати їх вона не планує.

«Вибори були брудні і огидні. Ця територія і так багатостраждальна і чекає від держави підтримки. Коли її не надають, люди починають схилятися на підкуп. Тут були і залякування, і підкуп», — стверджує депутатка.

Нагадаємо, Савченко хотіла поїхати для агітації на окуповану територію, але СБУ не видала їй відповідного дозволу.

Нагадаємо, 21 липня в Україні відбулися дострокові парламентські вибори. Явка за даними з усіх 199 округів склала 49,84% — це найменше в історії парламентських виборів в Україні.

За даними національного екзит-полу, у Раду проходять 5 партій: «Слуга народу», «Опозиційна платформа — за життя», «Європейська солідарність», «Батьківщина» та «Голос». «Сила і честь» із 4,3% перебуває на межі 5-відсоткового бар'єра.

Крім того, ті партії, які мають понад 2% голосів, отримуватимуть державне фінансування.

Поділитись: