Народна депутатка Надія Савченко оголосила про початок голодування.

Народна депутатка Надія Савченко оголосила про початок голодування.

Про це із зали Шевченківського суду в Києві, де Савченко обирають запобіжний захід,  повідомив кореспондент Громадського. 

«Я із сьогоднішнього дня знову починаю голодування і показую ще раз всім невіруючим, бо я так само, як і в російських в'язницях, перебуваю під камерами. І тільки у ворога є докази, що я голодувала 83 дні і 6 днів сухого голодування. Тепер будуть такі докази і в української влади», — сказала Савченко під час судового засідання.

Прокурори вимагають взяти під варту Савченко без можливості застави. Сама Савченко заявляє, що її справа «політично вмотивована». 

Савченко затримали напередодні. Під час засідання суду вона поскаржилась на умови утримання в СІЗО. 

«У СІЗО в мене немає жодної зони в камері, де не принижувалася б людська гідність. Я не можу роздягнутися, щоб мене не знімали відеокамери, не можу сходити в туалет, щоб не знімали відеокамери», — заявила Савченко і додала, що українське СІЗО нічим не відрізняється від російського, «або навіть гірше».

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: «Бабах»: у чому підозрюють Надію Савченко

Народній депутатці Надії Савченко закидають спробу повалення конституційного ладу, посягання на життя президента України, підготовку терористичного акту, сприяння діяльності терористичної організації та незаконне володіння зброєю. Усе це тягне на довічне ув'язнення.

Сама Савченко заперечує намір здійснити терористичний акт та вбити керівництво країни. За її словами, вона більше року знала про стеження за собою, тому під запис «фантазувала».

22 березня Верховна Рада дала дозвіл на затримання та арешт депутатки Савченко. Генпрокурор Луценко оголосив підозру Савченко

Перед цим Луценко показав у сесійній залі парламенту фільм нібито з доказами того, як Савченко вивозила зброю з окупованих територій для теракту у Києві.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Термос, капці і гранати: день Надії Савченко перед арештом.

Надія Савченко пішла на Донбас добровольцем навесні 2014 року. Там вона потрапила в полон і майже два роки провела у російській в'язниці. У Росії її звинувачували у причетності до вбивства на Луганщині російських журналістів. 

Під час судового процесу у Росії Надія Савченко оголошувала голодування. Тим часом, вона стала народною депутаткою, партія «Батьківщина» зробила її першим номером свого виборчого списку восени 2014 року.

У травні 2016 року Надію Савченко обміняли на двох росіян Євгена Єрофеєва та Олександра Александрова, яких українські військові затримали на Донбасі. 

Поділитись: