Начальник департаменту контррозвідки СБУ Олексій Петров попросив провести закрите засідання комітету з питань запобігання і протидії корупції щодо завезення запчастин до військової техніки з Росії, про що йдеться у розслідуванні журналістів програми «Наші гроші».

Про це він заявив на засіданні комітету 27 лютого, передає кореспондентка Громадського.

«Факт постачання імпортних запчастин — я тут би попросив теж про закрите засідання комітету, бо це все гриф секретно. Якщо можна ці питання винести на закрите засідання», — зазначив Петров.

Його пропозицію також підтримав член комітету Олег Барна, зазначивши, що «комітет перетворюють на інформаційне болото».

«Подавати інформацію і звинувачення без фактів — це не правильно», — сказав Барна, звернувшись до голови комітету з проханням припинити «беззмістовну говорільню».

На засідання комітету не прийшли керівник Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Назар Холодницький та заступник секретаря РНБО Олег Гладковський, який разом з сином фігурує в розслідуванні Bihus.Info.

Нагадаємо, програма «Наші гроші з Денисом Бігусом» випустила розслідування, у якому йдеться, що син заступника секретаря Ради національної безпеки й оборони Олега Гладковського — Ігор є учасником схем з розкрадання в оборонному комплексі України. Олег Гладковський, своєю чергою, є близьким другом президента Петра Порошенка. За даними розслідувачів, керівництво концерну Укроборонпром знало про шахрайські оборудки й давало на них згоду.

Перший заступник секретаря РНБО Олег Гладковський звернувся до правоохоронців із заявою про перевірку фактів з розслідування програми «Наші гроші» та попросив тимчасово зупинити його повноваження на посаді. Порошенко його відсторонення підтримав.

На розслідування також відреагували з боку державного концерну Укроборонпром, назвавши його маніпулятивним.

В НАБУ заявили, що відомство проаналізує ці факти та дасть їм оцінку. Також бюро зазначило, що згадані в розслідуванні підприємства вже є об'єктами розслідувань НАБУ, які нині тривають.

Нагадаємо також, що спільнота незалежних журналістів «Ініціатива 34» закликала Національну поліцію та Генпрокуратуру негайно розпочати розслідування фактів стеження за журналістами-розслідувачами програм «Схеми» та Bihus.info.

Поділитись: